Keskkonnaamet põhjendab keeldumist sellega, et Lääne-Nigula vallavolikogu ei olnud üle kahe aasta tagasi turbakaevanduse laiendamisega nõus.
Ühtegi teist põhjust amet ei nimeta, kuigi Salajõe piirkonna kaevud on setet täis ja kohalikud elanikud süüdistavad selles turbakaevandust. Lääne-Nigula volikogu ei nõustunud 2017. aasta märtsis kaevanduse laiendamisega, nõudes täiendavaid uuringuid, sest turba kaevandamine on rikkunud Salajõe elanike kaevuvee. Nüüd on uuringud tehtud, kuid amet toetub keeldumisel samale otsusele. Ohtu keskkonnale amet jätkuvalt ei tunnista ega näe.
Keskkonnaameti maapõuebüroo juhataja Martin Nurme selgitab keeldumisotsuses, et kohalik omavalitsus pole ametile teatanud, et nad oleks oma 2017. aastal tehtud otsust muutnud. Nurme sõnul ei ole keskkonnaametil sel juhul õigust kaevandusloa andmist isegi kaaluda.
Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ütles eile Lääne Elule, et ei ole keeldumisotsust veel lugenud ega oska seisukohta võtta. „Oleneb, mis põhjused seal on,” ütles Lõhmus.
tänatud.
kui maal pole ühtki ettevõtet, pole seal ka varsti inimesi.Ja see on juba teada fakt,et meie maal elavad inimesed absoluutselt kõige vastu.
Jajah,linnas hea seletada,et maakad on kõigele vastu,aga kui korteris kraanist solki voolaks?Mis laul siis oleks?
See on küll hea uudis. Vähemalt on siis lootust,et ümbruskonna inimesed saavad ka tulevikus puhast vett kasutada.
See oleks veel parem Uudis kui tuleks uudis, et Kekkilä otsustab üldse siin oma äri kokku pakkida ja töötus kasvab maakonnas.
Väga hea uudis ! 👍Loodame,et vallavaltsus arvestab valijate murega ning seda luba kunagi ei anta.