Koer tõi vastsündinu surnukeha taluhoovi (täiendatud 19.15)

Andra Kirna

andra@le.ee

Politsei. Foto: Arvo Tarmula

Politsei. Foto: arhiiv

Politsei jätkab täna otsinguid, et leida Suure-Lähtrust äsja sünnitanud naine, kes võib terviseseisundi tõttu vajada kiiret abi.

Politsei sai eile lõuna ajal teate, et Suure-Lähtru küla piirkonnas võis hommikul viibida naine, kes on värskelt lapse sünnitanud, kuid ei pruugi olla saanud sünnituse järgselt vajalikku arstiabi.

„Mõistame, et meie otsingu palve võib tekitada küsimusi, millele oodatakse vastust, kuid praegu on meie peamine eesmärk võimaliku abivajava naise leidmine ja selleks vajaliku info kogumine. Kõigi täpsemate asjaolude selgitamisega tegeleme samuti, kuid inimese elu ja tervis on praegu meie prioriteet,” ütles Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt teisipäeva keskpäeval.

Külaelanike sõnul tõi esmaspäeval koer oma pererahva hoovi elutu vastsündinu, kellel oli nabanöör küljes. Kelle lapse koer tuua võis, külaelanikud arvata ei osanud.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
34 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
uudu
19 päeva tagasi

riigi allakäik on jõudnud nii kaugele et noored emad on hakanud enda lapsi hülgama

Mati Põdra
19 päeva tagasi
Reply to  uudu

Eriti madalalaubaline kommentaar. Riik ei ole küll selles süüdi, et kaitsevahendeid ei kasutata.

aga
19 päeva tagasi
Reply to  Mati Põdra

tegemist võib olla vaimuhaige inimesega, mida ta kaitsevahenditest teab? Pigem on küsimus, et miks ta sel juhul ravil kuskil ei ole…….Ja see küsimus on kindlasti juba nii riigile kui sotsiaaltöötajatele….

Kodanik
19 päeva tagasi
Reply to  aga

Neid vaimse puudega tegelasi liigub igal pool ringi. Võiks kinnisesse asutusse panna.

Et siis
18 päeva tagasi
Reply to  Kodanik

seal surnuks näljutada?

???
19 päeva tagasi
Reply to  Mati Põdra

Äkki vägistatud.

Napak
19 päeva tagasi
Reply to  ???

Sellisel juhul saab lapse poole tunni pärast?

Napak
19 päeva tagasi
Reply to  uudu

Võttes sünnitavad naised arvudes ja selle ühe õnnetuse, ei saa selliseid järeldusi siiski teha.

ee laane elu
20 päeva tagasi

selle asja maksumüüri taha panemine on ikka sigadus kuubis.

Kolja, tutvustega
20 päeva tagasi

ega see lääne nigulas meil siin on üsna selline … khmm… degenerantide piirkond. ei imesta. mul tuttavad miilitsad räägivad igasuguseid jutte kui ma nendega koos viina joon

Kellu
20 päeva tagasi

Paar päeva tagasi oli artikkel, kus koolides tualettides teevad sedasamust täiskasvanute asja tänapäeval väga, väga noored, alustavad juba 12 aastaselt……Peresid on igasuguseid, seinast seina. Samamoodi on puudega pered….jne. Kes samamoodi sünnitavad, saamata aru tegelikkusest.

....
20 päeva tagasi
Reply to  Kellu

Seks on ju ok, aga siinkohal peaks saatma selle artikli kellegile, kes üritab kogu väest abortide vastu olla. Kui selline abordikeeld saab seaduslikuks, siis hakkab sarnaseid uudiseid kamaluga tulema. Harida tuleb inimesi, mitte keelata ja käskida ja trahvida!!!

Haigla
19 päeva tagasi
Reply to  ....

Hea näide koolisüsteemi kvaliteedist. Väita nagu oleks abordi tulemus lapse jaoks kuidagi muudmoodi kui surmaga lõppev? Abordiga lükatakse probleemid lihtsalt silma alt ära, et nendega mitte tegeleda. See laps seal tühermaal oleks abordi teel nagunii surnud ja seda üsna jõhkralt sõltuvalt abordimeetodist. Meie riiki esitletakse kohati kui maailmatasemel riiki ja mõjukeskust aga tegelikkust me näeme selles samas uudises siin. Soovimatuid lapsi ei suudeta või taheta kaitsta ega normaalsele elule aidata. Rahvastikukriisis riigile oleks väga vajalik iga laspse elule aitamine. Aastas tekiks vähemalt tuhatkond truud kodanikku, kes oleksid hilisemas olus tänulikud riigile selle eest, et riik päästis nende elu! Kahjuks aga… Loe rohkem »

....
19 päeva tagasi
Reply to  Haigla

Hea näide teoreetikust. Teil ikka lapsi on? Vist mitte. Ma kirjutasin, et inimesi tuleb harida, see välistaks ka suurenenud abortide arvu ehk. Kaitsevahendid, seksuaalõpetus. Sellistel teemadel on ka vaja õpetust saada!

Pipi
16 päeva tagasi
Reply to  Haigla

Ei usu, et see laps kunagi õnnelik oleks olnud

Jenkem
20 päeva tagasi

Pigem viitab kõik sellele, et üle ukse välja visatud vastsündinu… Oleks see sünnitaja kuskile tühermaale peale sünnitust kakerdama jäänud siis oleks vast üles leitud.. ning mis siin ikka eietada, kohtuekspertiis annab rohkem vastuseid ma loodan, igaljuhul väga kole ja taunimist väärt juhtum…

arvan
20 päeva tagasi

Võib olla,et on tark kutsu.Tahtis tuua pisikese inimeste juurde kes ehk saaksid aidata.

Lugeja
19 päeva tagasi
Reply to  arvan

Koer jookseb lahtiselt ümbruskonnas?

Kas
20 päeva tagasi

Lume pealt siis jälgi ei leia? Jäljekoer pole tõesti võimeline üles võtma jälge? Praegu lumi ka maas, jäljed jäävad lumele. Esiteks peaks otsima üles koha, kust koer lapse leidis.
Kui visati autost välja, siis võis see naine sünnitada kusiganes, peaks otsima üle maakonna, kui mitte üle eesti. Kui inimesel on lähedased, siis peaks ju keegi märkama, et pereliige on puudu või ta veritseb.
Vb kuskilt hooldekodust üldse pärit sünnitanu?

Pipi
16 päeva tagasi
Reply to  Kas

Arvan siiski, et see ema on alaealine, kes pole kodus julenud sest rääkida. Aastaid tagasi tallinnas viskas koolitüdruk terve ja elusa lapse prügikasti surema Ema ei saanudki aru, et laps lapseootel. On juhtumeid, kus rasedus välja ei paista, noor tulevane ema vaid veidi juurde võtnud

väga kurb
20 päeva tagasi

ilmselt pole naine rasedana ka kuskil arvel olnud….väga keeruline on suvalist naist otsida, läheadsed? või oli täitsa üksik?

Üks mees
20 päeva tagasi

Küsimusi tekitab abipalve sisu- otsime naist, nime ei ütle, välimust ei kirjelda. Nii võib vabalt teatada poolest miljonist naisest Eesti pinnal.

tänitajale
20 päeva tagasi
Reply to  Üks mees

Ütle siis nimi! Pole ju teada see. Ei nimi ei välimus.

Kodanik
20 päeva tagasi

Kellegi hoovi tassisid koerad äsja sündinud beebi, kes oli surnud..
teooriaid on palju – kas sündis surnuna ja ema loobus / sündis elusana ja ema loobus – keeruline juhtum igaljuhul! Suure tõenäosusega ei ole äsja sünnitanud naise vaimse tervisega kõik korras. Ükski normaalne inimene ei jätaks/viiks beebit kuskile, et koerad/loomad saaks viimast pureda/tarida kusagile.

Äkki
19 päeva tagasi
Reply to  Kodanik

Oli Kullamaalt .

Pipi
16 päeva tagasi
Reply to  Kodanik

Küll see juba pat uuringul kindlaks tehtud, kas laps sündis surnuna või külmus surnuks. Aga kus me teame, et neid juhtumeid nii vähe on. Kui
pole laipa, pole ka kuritegu