Haapsalu talihange läheb prognoositust poole kallimaks

Haapsalu Linnahooldus puhastas reedel Uue tänava lumest. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalu jagab kõnni- ja sõiduteede puhastamise eri firmade vahel. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalu linnavalitsus küsis volikogult luba plaanitust poole kallima talihoolduse hanke lepingu sõlmimiseks.

Suvel prognoosis linnavalitsus, et järgmise viie aasta talihooldus läheb kokku maksma 900 000 eurot. Linnavalitsuse korraldatud hange aga näitas, et arvestada tuleks poole suurema summaga. Linnavalitsus tuli reedel volikogu ette küsima luba kulutada viie aasta jooksul talihooldusele 1,8 miljonit eurot. „Selle summaga tuleme kindlasti toime,” ütles Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
26 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Rohevärdjas
1 aasta tagasi

Kliimaministri korralduse kohaselt sel hooajal 2023/ 2024 lund ei saja. Ette on nähtud kerge lumesadu vaid jõulude ajal 24. detsembril kl 12.00 ja 22.00 vahel.

jürgen
1 aasta tagasi

Hästi!

Tasku filosoof
1 aasta tagasi

Alles nädal või kaks tagasi nägin kuidas Mihkli pargis 5 cm kõrgust muru pügati 4-ja cm kõrguseks, selge see, et raha on vähe, kui idiootsustega tegeletakse 😁😁😁

Napak
1 aasta tagasi
Reply to  Tasku filosoof

See on kindlasti sinu jaoks uudiseks, et keegi vbl. lasi muruniitjaga lehed peeneks?

Linnakas
1 aasta tagasi

Kui on raha suure linnavalitsuse kuuri ehitamiseks taha linna, siis pole vaja nutta et teede korrashoidmiseks ei ole.

Edu
1 aasta tagasi
Reply to  Linnakas

Kui on raha küllaga Ukrainlasi aidata ja sinna saata ma eu tea mida kõike kokku. Samuti linnas ette ja taha neile kõik linna kulul ära teha, siis palun väga!

Kohalik
1 aasta tagasi

Miks peab küsima ja sõlmima lepingu kohe 5 aasta peale…saaks ju ka lühema aja peale. Samas aastad pole ju vennad..mõnel talvel lund rohkem..mõnel vähem, kuidas oskavad nad prognoosida viie aasta peale ette…millised talved tulevad…või on nüüd ilmaprognoosid nii täpsed….
Ehk oskavad öelda ka seda, mis teeb elektrihind järgmine suvi…ja kas on ka torme oodata…

Kurb
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Õige tähelepanek! Eelmisel talvel (2022-2023) oli Haapsalus täpselt kahel korral suurem lumi, korra detsembris jõulude paiku ja teine kord 24. veebruari paiku. Ja selle perioodi eest kasseeris lumekoristuse firma ca 350 000, praeguse hinnalipiku järgi, kaks korda lund lükata?!!! Sealjuures kõnniteed tehti piinlikult puhtaks ainult Haapsalu linna piires, sealt välja jäävas osas lükati suurem lumi kiirelt sõidutee pealt ära kõnniteedele vallidesse ja niimoodi need hunnikud ka jäid kuni loomuliku sulamiseni ja sulas see kompott ikka mõnusalt suurteks järvedeks, nii et saapad tilkusid! Linna piirest (Randsalu ojast alates) välja jäävas osas teeb see koristusfirma täielikku haltuurat, kui jalakäijana seda kvaliteeti hinnata.… Loe rohkem »

Kaja
1 aasta tagasi
Reply to  Kurb

Kas kummikuid enam ei müüda?

Arvos
1 aasta tagasi
Reply to  Kohalik

Kui tuleb vähe lund, siis on tegijad vait nagu kuldid rukkis. Kui aga palju lund, siis kiun taevani ja andke raha juurde.

Kurb
1 aasta tagasi
Reply to  Arvos

Kui talvel tuleb vähe lund, tuleb tagasimakse linnale teha. Üldse need hindamise mõõdupuud võiks avalikud olla, et milliste prognooside pealt see hind järsku nii kõrgeks tõsteti ja etteennustavalt viie aasta peale!! Kogemus näitab, et Läänemaal ja just Haapsalus on talved aina pehmemad ja vihmasemad. Seda enam, et need kopad ja kallurid seisavad talvel niikuinii jõude firmal – ega lumega samal ajal mingeid kaevetöid ju teha ei saa! Pigem tuleks ka eelmiste talvede eest raha tagasi kanda, sest töö oli ebakvaliteetne ja ülejala kõnniteede peal.

Tule tali taevast appi
1 aasta tagasi
Reply to  Kurb

Ega jah, ega mees ei küsigi palka ja tehnika valmisolek 24/7, et kui lumi peaks tulema ei olegi ju määrav. Nii lühinägelik ei saa olla. Niigi hankes ei maksta eelnevate aastatega võrreldes valmisolekutasu. Ja milline põllumees on nõus investeerima lumesaha ostu, kui tehakse ainult aastane leping? Sahk maksab poole rohkem kui teenib hooldusega.

Arvos
1 aasta tagasi

Ilmselgelt kulub kütust ja ka masinate kulu on valmisoleku puhul sama mis tööd tehes?

arvan
1 aasta tagasi

et prognoosi teinul on omakasu eesmärk

IRW
1 aasta tagasi

Peaks jääma sama summa juurde. Teid pole vaja nii tihti puhastada ja teed ei pea klantsima. Iga kirmet pole tarvis ära koristada.

Kalvi
1 aasta tagasi
Reply to  IRW

Minuarust talvel ei jõua sahk mitu päeva peale sadu osadele tänavatele. Mis kirme koristamisest sa räägid?

Kurb
1 aasta tagasi
Reply to  Kalvi

Kõigepealt tehakse puhtaks sõiduteed, lükates sealt lume kõnniteedele ja kergliiklusteedele. Kui aega ja viitsimist üle jääb, tehakse kõnniteed ka puhtamaks, aga seda tõesti ainult siis, kui viitsimist on. Kas nii võideldaksegi autostumise vastu? Las jalakäija sumpab põlvini lumes, mis ta siis on nii vaene, et ei suuda kesklinna maja osta ja autoga sõita! Aga lausa kuritegelik on lumemägede tekitamine ristmikele ja kaubanduskeskuste ette nii, et sealt ei näe tulevat autot ja vastupidi (Bauhof, Rannarootsi). Kui kuhugi linna sees, tee ääres tekib vähegi kõrgem lumevall, peaks olema kohustuslik selle täielik likvideerimine 3 päeva jooksul!

Kaja
1 aasta tagasi
Reply to  Kurb

Autoga liigub kaup poodidesse ning kindlasti on oluline kõigepealt sõidutee puhtaks teha!

Napak
1 aasta tagasi
Reply to  Kurb

Kujuta nüüd ette olukorda kus kõigepealt lükataks epuhtaks könniteed ning kuna sõiduteed on könnitee servas, siis lükatakse uuesti lumi könniteele ning uuesti könniteed koristama? Millega sa mõtled?

Kurb
1 aasta tagasi
Reply to  Napak

Kui see vastus oli mulle mõeldud, siis rahune maha, sõiduteele ei hakka mitte keegi kunagi mitte midagi lükkama, sest auto ja autojuht on Haapsalu linnas pühad lehmad, mida hoitakse nagu sedasamust pilpa peal. Jalakäija ja kergliikleja on need, kes peavad roomama kasvõi kraavis või üle lumevallide või lumevalli sulaveest tekkivast järvest läbi kahlama oma nahast saabastega. Nii on alati olnud ja nii ilmselt ka jääb. Jutu mõte oli selles, et vahel ei jõua sahk mitu päevagi kõnniteedele (pärast suurt lumetormi), sest nühib sõiduteed edasi ja tagasi päevad läbi. Samal ajal PEAB jalakäija ka saama minna tööle, kooli, bussile, poodi ja… Loe rohkem »

Edu
1 aasta tagasi

Kõnniteed hakkavad siis taas libedad aga olema, nagu eelmisel talvelgi. Kaks kraanulit kolmes reas kõnniteel. Läbimatud kõnniteed terved päevad….jne.

IRW
1 aasta tagasi
Reply to  Edu

Õpi käima või võta oma liivakott kaasa.

Jaan
1 aasta tagasi

Kevad tuleb ja sulatab täiesti tasuta. Ärge pabistage.

Juhan
1 aasta tagasi

Pealkiri ütleb “poole” kallimaks, tekstist selgub et “kaks korda” kallimaks.