Tänasest pühapäevani teevad päästjad Lääne regioonis lõkkepatrulle, mille eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust ning neid nõustada, kuidas siiski ohutult teha lõket ja grillida, et seeläbi võimalikke õnnetusi vältida.
Ilmateenistuse tuleohukaardi järgi valitseb Eestis jätkuvalt äärmiselt suur tuleoht. Seetõttu kehtib ka jaanipühade ajal tuleohtlik aeg, mis tähendab, et metsa ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel on lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine keelatud. Kogukondade ja omavalitsuste korraldatavad jaanituled võivad toimuda, sh võib lõket teha oma koduhoovis. Jaanituld tohib teha vaid äärmise ettevaatlikkusega.
Lõke tuleb teha võimalikult kaugele põlevmaterjalidest nt hoonetest ja metsast. Paik, kus tohib lõket teha, peab olema igati hooldatud, st muru niidetud. Lõke tuleb ümbritseda pinnasevalli või kividega ja lõkke ümbrus tuleb puhastada prahist. Tuld tohib teha ainult tuuletu või tuulevaikse ilmaga. Jälgi ka tuule suunda, et sädemed ei langeks hoonele ega taimestikule. Lõket ümbritsev pinnas võiks olla niisutatud, et tuli mööda kuivanud muru edasi ei leviks. Kindlasti peavad lõkke juures valmis olema esmased tulekustutusvahendid ning peo lõppedes tuleb veenduda, et tuli on ka kustunud ning hõõguvat sütt ei ole. Lõket ei tohi jätta hetkekski järelevalveta, sest õnnetuseks piisab ka paarist sekundist. Päästeamet soovitab valida lõkkevalvur, kes jälgib lõket süütamisest kuni selle kustumiseni, et lõkke tegemine oleks ohutu.
Lisaks lõkkepratrullidele kontrollivad päästjad aktiivselt kasutuses olevaid ujumiskohti ennetamaks veeõnnetusi.
Kaastunne päästjatele aga ehk kuskilt midagi ikka pakutakse.
võiks teha ainult atesteeritud vastava ala spetsialistid, näiteks kutsetunnistusega korstnapühkijad, pottsepad, pürotehnikud, teistel peaks see olema keelatud kõigis vormis. täiendav kordusõpe ja atesteerimine aga igal aastal. lõkke tegemise teoreetiline ja praktiline õpe tuleb viia kohustusliku õppeainena koolidesse juba alates esimesest klassist ja taastada koolides nõukogude ajal populaarne olnud noortuletõrjujate organisatsioon koos praktiliste õppuste ja võistlustega. ainult nii me suudame vastu seista punase kuke hävitustöö ärahoidmisele ja tagame üldise tuleohutuse.
Selline mõte vist tõepoolest mõnel üliagaral ongi. Kohutav tegelikult, kuidas sellest tulest tehakse nii suur paanika ja meedia võimendab takka nagu ikka. Jääb selline mulje tõesti, et ära sa inimene tikku kätte võtagi, saame kõik surma.
Piisab ühest püromaanist, kes valimatult igal pool (ka tiheasustuses),igal ajal ja kõike põletab! Ei loe need siinseid artikleid ega kommentaare. Ja neid jätab täiesti külmaks et naabrid peavad pidevalt tossu sees olema, on väga kuiv või et plasti põletamisest tekivad väga mürgised aurud.
on vaba ja liberaalne maa, kui siin ei meeldi , koli näiteks kõrbesse, seal ei tee keegi tuld ja sega sind
Seni kuni tulekahju pole ennast või lähedasi puudutanud, on muidugi siin hea hõisata.
Väljaõppinud spetsialisti juures saab hirmudele ja foobiatele abi peale katastroofi. Aitab normaalseks tagasi tulla. Tikku mõistlikult kasutades ei juhtu midagi.
Miks peab ära kolima? Väga meeldib. Iga mure peale kolima hakata, mis sellest siis välja tuleb? Rumal jutt see kolimise jutt. Võidelda tuleb koha peal enda heaolu eest. Nõrgad kolicad ühest kohast koguaeg teise.
..kui näed , et asi paha , mine siia ütle , et nii ei või. Vôi kustuta tuli. Siin kurtmine ei aita. Kuigi jah , elu näitab , et paljud kritiseerijad ei ole ka ise patust priid. On ju vastavad numbrid kuhu teatada. Peab ikka pikk kannatus olema, et tossu kogu aeg sisse hingata
liinid on umbes ju, koputajaid on liiga palju tekkinud.
Ikka vesi peale !