Alates 18. juulist on kõigil soovijatel võimalik endale teiseks tõhustusdoosiks aega broneerida digiregistratuuris, kui viimasest doosist või COVID-19 põdemisest on möödas vähemalt kuus kuud.
Kuigi ekspertkomisjon on andnud soovituse, et neljanda doosi võiksid teha eeskätt riskirühma kuuluvad inimesed, saavad soovi korral ennast vaktsineerida ja selleks digiregistratuuris aega broneerida ka kõik riskirühma mittekuuluvad inimesed.
Riskirühma kuuluvad kõik üle 60-aastased inimesed ning üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt. Teise tõhustusdoosi võiksid inimesed teha kuue kuu möödumisel viimasest doosist või haiguse põdemisest.
Juhul, kui nakatumise kasvutrend püsib madal ja haiglakoormus ei hakka oluliselt kasvama, soovitab komisjon võimaldada teist tõhustusdoosi COVID-19 riskirühmadele aktiivselt alates augusti teisest poolest. Esimesel võimalusel peaksid teise tõhustusdoosi tegema kõik hooldekodude elanikud, sealsed töötajad ja tervishoiutöötajad, kes puutuvad kokku patsientidega ning ka inimesed, kes ei ole vaktsineerimiskuuriga veel alustanud või teinud esimest tõhustusdoosi.
Ühtlasi on võimalus minna neljandat doosi saama ka oma valitud vaktsineerimiskabinetti, kus on võimalik ennast vaktsineerida nii ette registreerides kui ka ilma eelnevalt registreerimata.
Osaliselt vaktsineerivad hetkel inimesi ka perearstid ning selleks peaks esmalt võtma ühendust oma perearstikeskuse registratuuriga. Liikumispuudega inimestel on võimalik vaktsiinisüst saada kodus ja vaktsineerimist viivad sel juhul läbi koduõed. Kodus vaktsineerimise soovist peaks inimene teadma andma oma perearstile või Tervisekassa klienditeeninduse telefonil +372 669 6630.
Inimestel on võimalik ennast vaktsineerida ka valitud apteekides üle Eesti. Apteegid, kus on ennast võimalik koroonaviiruse vastu vaktsineerida, on leitavad aadressil www.vaktsineeriapteegis.ee.
Inimesi nõustavad individuaalselt vaktsineerimise küsimustes eelkõige perearstid, kuid seda teevad ka kõik teised vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad. Vaktsineerimiseks saavad inimesed aega broneerida digiregistratuuris või võttes ühendust vaktsineerijaga.
Milline tohutu vedamine!
Mitmekesisus Peaks moes olema, ka arvamuste mitmekesisus.
Kõik perearstid pole kindlasti usaldusväärsed oma soovitustega, sest saavad ju vaktsineeritute arvu pealt preemiat… vähemalt varem oli nii. Mulle tekkinud vaevused peale kahte süsti ei kutsu mind enam mitte-kuidagi uuesti nõela otsa minema.
Mitte ainult vaktsiinid , vaid ka igasugused rohud. Parem on võimaluse korral arste vältida
Kaasajal arst osutab meditsiiniteenust. Ja veel haigust ei saa ravida, haiget küll.
Poleks tohtinud propagandaga kaasa minna.