Anvar Samost: Eesti riik versus vaba ajakirjandus

Anvar Samost. Foto: erakogu

Anvar Samost. Foto: erakogu

Ajaloo irooniavõime on teinekord hämmastav.

Vaevalt jõudsid Eesti poliitikud ja ametnikud lõpetada enese kiitmise meie ajakirjandusvabaduse kõrge positsiooni eest rahvusvahelises edetabelis, kui sõna otseses mõttes samadel inimestel tuli hakata piinlikul moel sama ajakirjandusvabaduse küsimuses sõnu veeretama nagu kuuma kartulit.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
aga
8 päeva tagasi

kuidas Edgariga käituti

milla
8 päeva tagasi

tsensuuri ep ole kohe üldsegi mette ja SÖNA on VABA

meie
8 päeva tagasi

riigis see puudub, seda defineerib teatud seltskond nii nagu neile meeldib, hea näide LE, kus glavlit innukalt edasi toimetab.

Imelik
9 päeva tagasi

See ei ole päris nii nagu Samost kirjeldab. Keegi ei keela sündmust valgustada, jutt käib eeluurimisandmete kasutamisest. Olen samuti seda meelt, et ajakirjandus ei peaks neid “tõlgendama”, see on ikka kohtu töö.

10 miljonit
8 päeva tagasi
Reply to  Imelik

Aastaid on prokuratuurist lekkinud ajakirjandusse infot ja seda avaldatud. Siiani polnud see mingi probleem, sest need olid teadlikud lekitamised- enamasti poliitiliste vastaste vastu suunatud. Kuid seekord oli sisuks rahapesu, ja seda prokuratuur ei soovi avalikuks teha. Miks?

Kaporatuur
9 päeva tagasi

Et prokuratuur kaitseb suure Vene rahapesu toimepanijaid ja püüab selle uurimist takistada, sellest teemast enesest mitte ühtegi sõna!

Uskmatu-Toomas
9 päeva tagasi

Sõna on vaba,erinevused rikastavad jne.niikaua kui arvad samuti nagu riigi ametlik poliitika,niikaua kui kritiseerid EKRE`t ja ei kritiseeri omasooiharaid jne.Iga väljastpoolt tulev lollus on teretulnud aga kes julgeb vastu piksuda on kremli agent !
Rahapesu on teatud mõttes kellegi kasumlik monopol,miks muidu FBI taustaga uurijad täis lasti,miks ajakirjanik ei või laekunud andmeid avaldada jne.
Kõik see on kivi õigussüsteemi kapsaaeda.Ilus on lõpetada igasuguste mahinatsioonide uurimine “Avaliku huvi puudumine” !