Aas: elektrihinna hüvitist peaks saama kuni 1200 eurot teeniv inimene

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Foto Urmas Lauri
Majandusminister Taavi Aas. Foto Urmas Lauri

Majandusminister Taavi Aas leidis ERRi saates „Otse uudistemajast”, et elektrihinna hüvitamiseks võiks toetust saada praegusest rohkem inimesi.

Aas sõnas, et kiired meetmed, mis praegu olukorda aitaksid lahendada, on maksude alandamine ja toetuste võimaldamine paljudele inimestele. Pikemas perspektiivis peab ta mõistlikuks kõrge börsihinna kompenseerimist ning näiteks tuumajaama ehitamise arutluse alla võtmist, et suurendada juhitavate energiaallikate hulka.

Praegu saavad energiahindade kompenseerimiseks toetust küsida need leibkonnad, kus ühe pereliikme sissetulek on kuni 673 eurot, kuid Aasa sõnul tuleks piirmäära tõsta.

„Me kindlasti läheme valitsusse ettepanekuga piirmäära tõsta,” kinnitas Aas. Ta täpsustas, et ettepaneku kohaselt võiks toetust saada kõik inimesed, kes teenivad mediaanpalgast ehk ligikaudu 1200 eurost vähem.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mats
Mats

valitsusele anda ja EKRE-l on lahendused olemas !!!

AGA
AGA

Kui keegi ei tea, siis hüvitist saab ainult selle osa eest, mille maksid samal kuul rohkem, kui eelmisel aastal. Näit. eelmisel aastal kulus nov. elektrit 20.- eurot ja sel aastal 30.- eurot , siis vahe on 10.- eurot, sellest 80% on 8.- eurot.

Lonni
Lonni

Mina ei saa aru,kuidas enamikul inimestel liiga suured elektriarved!? Minul oli 3-toalise krt.novembri arve täitsa tavapärane-20€!Mul on üldteenuse pakett,kus hinnad on normaalsed.Kasutan el.pliiti,boiler töötab öösiti taimeriga,kui on öötariifi aeg.Töötab nõudepesumasin,röster, vajadusel veekeetja,külmik,TV,arvuti ,tuled põlevad siis, kui on vaja,ma ei ole ennast mitte millestki ilma jätnud!Tundub,et paljudel on börsipakett või fikseeritud hind varasemast ajast.Ilmselt on aeg oma pakett ära vahetada,nt.üldteenuse vastu,mina igatahes soovitan soojalt!

Elektrihüvitist
Elektrihüvitist

peaks kindlasti saama Kaja Kallas. Teised vaadaku ise kuis hakkama saavad.

K.s
K.s

Selge ju, et see avaldus suunatud reformierakonna margi järjekordseks täistegemiseks. Ju Aaski teab, et sellega see vargaerakond iialgi ei nõustu…

Majaomanik
Majaomanik

Meie pere hääled Aasale ja keskile.

Reformierakond hoolib
Reformierakond hoolib

Lähitulevik on pikad järjekorrad KOV-de uste taga…..tööl käia pole enam aega, vaja toetusi manguda, sest Rohepööre on elu peapeale keeranud. Lollidemaa!

eestlastest
eestlastest

on saanud kerjused omas riigis

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Vale puha. Vaatamata viirusele ja hinnatõusule ei ole Eestis kunagi nii hästi elatud. Eraisikute hoiustel vedeleb 10 miljardit!!! kasutamata raha, uute korterite nõudlus ületab ehitusvõimsuse, soojamaareisid on muutunud normiks, autosalongid on tühjaks ostetud… Aga ikkagi osatakse üle võimete elada ja iseenda tekitatud probleemides valitsust süüdistada.

järelikult
järelikult

500 eur saav penskar saab topelt hüvitise

tõde
tõde

valitsusel pole ühegi asja kohta mingit plaani…..kui juhtub midagi,hakatakse kukalt kratsima ja midagi suvalist pakkuma. Kedagi nagu ei huvita see riik…kohutavalt kurb on see kõik.

Meid
Meid

eestlasi huvitab meie riik väga

wpDiscuz