Uuemõisa tulevad uued elamukrundid

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Maarja Toomemäe

Haapsalu arhitekt-planeerija Maarja Toomemäe sõnul on 2,29 hektari suurusele kinnistule kavas luua 19 krunti.

Uuemõisa Haudejaama tee ja Mõisa tee vahele võib kerkida 15 eramut ja paar ärihoonet.

Haapsalu arhitekt-planeerija Maarja Toomemäe sõnul on 2,29 hektari suurusele Tallinna mnt 87 ja 87a kinnistule praegu kavas luua 19 krunti, millest umbes 15 on eramukrundid. „Kruntide otstarbe täpne jaotus sõltub sellest, mis avalikkus asjast arvab,“ ütles Toomemäe. Ta lisas, et tavaliselt on avalikkuse huvi olnud suurem kesklinna objektide puhul. „Aga oleme ettepanekuteks valmis,“ täpsustas ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kunn
kunn

Täitsa ime, et miks seda ennem pole täis ehitatud ja see näitabki seda, kui mahajäänud ja tühjaks on Haapsalu jooksnud. 80-ndate lõpus oli antud kohas lage põld. Praegu võsa ja õunapuid täis kasvanud.

En.
En.
Kõiki kommentaare kokku võttes ja omalt poolt juurde lisades ütleks järgmist: Tallinna mnt. 87 kolmele hekrarile võiks tõesti midagi kasulikku ehitada. Teiseks, see ON kesklinn. Kolmandaks, eramukrundid või aiamaa tunduvad seal raiskamisena või vähemalt kolmandajärgulisena. Miks? Aga sellepärast, et ainult täiesti pime ei näe, et Ääsmäe-Rohuküla mnt. perimeeter (linnalises keskkonnas eriti) erineb ülejäänud Haapsalust ja isegi Läänemaast vägagi (võrreldes nt. Haapsalu Lihula-poolse väljasõiduga). Eramuid saaks ehitada/ kasutada ka Tallinna maanteest pisut kaugemal. Aga vabu hektareid, mida võimalikult linnalikult (mitte ääre- või aedlinnalikult) välja ehitada, Uuemõisa algusest Panfilovka lõpuni palju polegi. Mujal on parkmetsad, suured puud või jääb muu linnataristu kaugele.… Loe rohkem »
saag
saag

Suured puud ja parkmetsad ei ole probleem, need võtame maha nagu naksti, kui ette jäävad.

Majaomanik
Majaomanik

Mis see Panfilovka??

En.
En.
Panfilofka – Rohuküla mnt. äärne 1950-te puitbarakkide asum Paralepas, kus nõukaajal elasid Kiltsi lennuvälja ohvitserid jm. asjapulgad. A noh, eks see ole vananenud nimetus. Nunnu aedlinnamiljöö vastu pole mul iseenesest midagi aga kui vaadata Haapsalut läbivat riigimaanteed, siis mu kunagised hiidlastest kursusekaaslased ei pidanud Haapsalut linnaks. Nende põhjendusi kuulates pidin tunnistama, et selles oli iva. Linnalik Haapsalu algab alles Niine tänavast ja lõppeb Jaama ringiga. Ülejäänu, mida tuhanded läbisõitjad tänini Tallinna maanteelt näevad (kilomeetrid aedadega eramuid) meenutab alevit mitte linna. Uuemõisast on üks teeserv tänaseks täitunud plekist kaubaangaaridega aga teisele poole võiks vähemalt üritada luua kvartalijagu pärislinna Türi aedlinna või… Loe rohkem »
Lasteaiakasvataja
Lasteaiakasvataja

Kas see tüdruk ei peaks praegu lasteaias olema?

sinna
sinna

võiks midagi kasulikku linnale teha , näiteks asfaldi- või prügitöötlemistehase püsti panna

ei saa
ei saa

ümbruskonna rahvas oleks kohe vastu…..nii nagu meil ikka kombeks on.

eksole
eksole

issand jumal! sinna on ju juba põlismets peale kasvanud, jälle minnakse metsa hävitama!
Kodanikud, ruttu plakatite ja lippudega tänavatele! kuhu saaks allkirja anda?

LGBT koolinoor
LGBT koolinoor

Lipud peavad olema vikerkaare värvidega, siis on sel protestil ka mingi arvestatav mõju ametnikele.

K.s
K.s

Nojaa, linna sissesõit on juba igatsugu putkasid täis ehitatud…Sama pilt kui Tallinna lennujaama maandudes mõni aasta tagasi…

Luik.A.
Luik.A.

Seal silma ongi lollidemaa. Üks teeb kivimaja ja teine kolm kasvuhoonet. Kolmas peab koduloomi ja linde ja neljas alustab ja jätab poileli. Siis paar moidsamat maja ja mingi talu…valla arhitekt on vist purjuspeaga neid ehituslube väljastanud. Lollidemaa.

Artjab Trubensky
Artjab Trubensky

Just nii ongi. Mingi kilekotiga arendus ja keegi ei tea millise putka naaber teeb või hakkab ültse seal tazas niisama joomas käima. Teine võtab pangast laenu ja maksab 30 aastat, et kodu perele rajada. Täpselt mingi tule eile meile arendus. Lollidemaa on pehmelt öeldud.

viloloog
viloloog

Teis räägib kadedus!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Mis seal siis olema peaks, mingi Lasnamäe v? Inimestel hea suvilas ja aiamaal nokitsemas käia ja elamist oma äranägemise järgi korraldada. See pole kesklinn ju.

Majaomanik
Majaomanik

Meie Lasnagorsk on Kastani.

Oeh
Oeh

Kas sinna ei pidanud mitte Päästeameti uus hoone tulema?

milleks
milleks

meie päästja on ju taevas ja tema asemik sai 70

wpDiscuz