19

Läänemaale lisandus 36 koroonaviirusega nakatunut

Koroona kiirtest. Foto: Pixabay
Koroona kiirtest. Foto: Pixabay

Ööpäeva jooksul analüüsiti 183 läänlase koroonaviiruse teste, millest 36 ehk 19,67% olid positiivsed.

Üle Eesti analüüsiti 7836 testitulemust, millest 1190 osutus positiivseks. Positiivse testi saanutest oli 734 vaktsineerimata ja 456 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on Läänemaal 1027. Sama ajaga on Läänemaale lisandunud 211 nakatunut.

Eestis keskmiselt on näit 1348,03. Läänemaast madalam on näit Hiiumaal (558) ja Saaremaal (529), kõrgeim on näit Põlvamaal (2171).

Hommikuse seisuga on  haiglas 513 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 365 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 256 ehk 70% on vaktsineerimata ja 109 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

Ööpäeva jooksul avati haiglates 70 uut haigusjuhtu. Suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest, kellest neli oli vaktsineerimata, kolm vaktsineeritud ning ühe lahkunu vaktsineerimisstaatus on täpsustamisel: 49-aastane mees, 62-aastane mees, 67-aastane naine, 70-aastane naine, 73-aastane mees, 76-aastane mees, 82-aastane naine, 91-aastane naine.

Ööpäeva jooksul manustati 5371 vaktsiinidoosi, neist uusi vaktsineerimisi alustati 1991. Tänahommikuse seisuga on lisa- või tõhustusdoosi saanud 20967 inimest. Kogu Eesti elanikkonna hõlmatus kahe vaktsiinidoosiga on 56,6%.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
nimi
nimi

Positiivne ja vaksitud. Õigus käia kus tahan 🙂

Jaama korraldaja
Jaama korraldaja

Grupp süstituid tuli türgist tagasi 🤣

Pamp
Pamp

Huvitav kas 2m vahemaad poes enam ei kehtigi. Mudarahvas ronib poes järjekorras kasvõi selga. Hakka või enda riideid sõnnikuga määrama, et pooletoobised eemale hoiaksid.

Päris doktor
Päris doktor

Haisu pole vajagi! Süstitud paljud levitavad ohtlikku ogavalku ning peaks inimestest kaugele hoidma!

Tähelepanek
Tähelepanek

Ei ole vaja sõnnikut. Piisab parfüümist ja konihaisust, mis lehkab 10 meetri kaugusele, aga see pole loomulikult kellegi mure…

Pampile
Pampile

See ei aita, sest nakatunud kaotavad tavaliselt haistmismeele. Kui sa just ämbriga kaasa võtad ja mõnda kühvliga kostitad, siis on kord majas.

Jaan
Jaan

Ise ka ,aga töölt puududa ei saa.

Lutikas
Lutikas

Loll

Just
Just

Õige! Töö on tähtsam, kui inimese tervis.

Signe
Signe

Joomise käigus ei saa viirust,vaid vaktsineeritud töökaaslaselt,kes ei teagi,et haige on

Oehhh...
Oehhh...

Vaksineerimata töökaaslaselt, kes ei teagi, et haige on saab samuti viiruse

Linlane
Linlane

Jube, see kõik meie väikeses, turvalises linnas. Kui nüüd ka linnaisad midagi kiiresti ette ei võta, siis tõesti valed valikud tehtud. Päästke lapsed, vanurid. Vaja kiiresti piirangud joomakohtadesse, et haigus ei leviks, need piirangud, mis kehtestati ei aita.

Siil
Siil

Kui palju lapsi ja vanureid joomakohtades viibib?

Ei tea
Ei tea

Mida päästma? Paanika, nagu kõik nakatunud surevad kohe ära.

Kodanik
Kodanik

Juuakse kodus edasi koos naabrite ja sõpradega.

Oehhh...
Oehhh...

Jutt on Läänemaast mitte Haapsalust

Läänemaa jh
Läänemaa jh

Aga nüüd oleks küll juba aeg ka Haapsalu linna
(nö linn “vanade” piiride järgi), kohta täpsemad andmed avalikustada.

wpDiscuz