1

Suri filmist „Vehkleja” tuntud 18-aastane lapsnäitleja Liisa Koppel

Avatar

BNS

Kaader filmist „Vehkleja”. Esiplaanil Liisa Koppel.
Kaader filmist „Vehkleja”. Esiplaanil Liisa Koppel.

Vaid 18-aastasena suri filmides „Vehkleja” ja „Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus” näidelnud Liisa Koppel, kirjutas Elu24.

Liisa õppis Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis. Peale eelmainitud filmide mängis ta ka 2015. aasta Eesti Laulu vaheklippides „Alasti tõde”.

2013. aasta kevadel otsiti Vanalinna põhikoolis lapsi treener Endel Nelise elust inspireeritud filmi „Vehkleja”. Liisa käis koos paljude koolikaaslastega end filmimeeskonnale tutvustamas, kuid ei saanud tagasisidet, kas ta võiks mõnda rolli sobida.

Mõne aja pärast nägi Liisa telerist, et otsitakse osalisi lasteseriaali „Väikelinna detektiivid”. Casting’ule pääsemiseks tuli saata endast väike videotutvustus. „Kuna Liisal oli vehklemisfilmi casting’ust väike kogemus, otsustasime proovida,” meenutas tüdruku ema Karmen toona Pärnu Postimehele. „Režissöörid otsivad tavaliselt kindlat tüpaaži ja mõtlesime, et kui Liisa mõnda rolli sobib, oleks tore, aga kui mitte, saab ta ühe huvitava kogemuse.”

Kokku osales casting’u esimeses voorus pea 600 last, kellest teise, telemajas toimunud vooru kutsuti 60. Seal tuli end taas tutvustada ja lugeda luuletust, algul tavalise häälega, siis kurvalt, lõbusalt ja vihaselt. Särtsakas ja julge Liisa jäi žüriile meelde ja pääses 20 lapse hulgas kolmandasse vooru.

Kui pärast viimaseid katseid lõpuks juunikuus helistati ja teatati, et Liisa Koppel on valitud seriaali ühte peaossa, hüppas tüdruk oma sõnutsi rõõmust kiljudes lakke.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Areme
Areme

Miks ta siis suri?

wpDiscuz