26

Raudteejaamas oodatakse rongi

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalus on rongi oodatud 2010. aastast. Foto: Arvo Tarmula

Kolmapäeva õhtul kl 18 on kõik taas teretulnud Haapsalu raudteejaama rongi ootama.

Ettevõtmise ühe eestvedaja Aita Möldri sõnul valib fotograaf Kauro Kuik selleks puhuks välja fotosid varasematest rongiootamistest ja nendest pannakse kokku näitus, mis jääb raudteejaama ootesaalis vaatamiseks üles ka pärast kolmapäeva.

Rongiootajatele loob meeleolu ansambel Vares.

Traditsiooniliselt kogunetakse raudteejaamas rongi ootama 22. septembril, mil aastal 1995 saabus Haapsallu viimane reisirong. Esimest korda saadi jaamahoone perroonil kokku 2010. aastal. Kui alguses oli rongiootamine väikese seltskonna ettevõtmine, siis aastatega on see järjest suuremaks paisunud.

„Eks me niikaua ootame, kuni rong ükskord tuleb,” ütles Mölder.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Triibik
Triibik

Pange aga raha kokku ja ehitage kasvõi mitu raudteed ! Aga ei-ikka teiste raha eest. Kuna piletitulust jätkub vaid rongijuhtude palkadeks ja kaubavedu pole ja ei tule,ei tasu see pull end iial ära ja jääme paljudeks aastateks miljoneid peale maksma. Ka praegu käivad pooltühjad bussid iga kahe tunni tagant Tallinnasse ja tagasi…🙄

Eino K.
Eino K.

Polegi see projekt ju arvestatud rahalist kasu saama, nagu teie seda näete. Ainult raha. Peale juuda seeklite on maailmas ka muid kasutegureid olemas, mis inimeste elu heaolu tõstavad. Näiteks kasvõi keskkonna ja sotsiaalmajanduslik tegurid jne.

Triibikule
Triibikule

kas oleks parem kui buss Tallinna väljuks ainult paar korda nädalas? kokkuhoid missugune… Ja praamiliiklust võiks ka hõrendada…. Ja mõelda vaid, .mis me kõik selle ülejäänud rahaga teha saaks…..

Ikka niiiiiiii
Ikka niiiiiiii

Tallin-Tartu rongid puupüsti täis. Mõned rongid võiks Haapsalu poole sõita, saaks rahvast hajutada.

Jes
Jes

Nojah, aga rööpad peavad endal kaasas olema.

Rongijuht
Rongijuht

Skeptikutele – Euroopa, järelikult ka maailma edumeelsemad riigid Šveits ja Saksa, on terve oma territooriumi katnud raudteevõrgustikuga, mida arendatakse iga aasta 5-10 miljardiga!
Eestis on arenguruumi veel 20-30 aastat.
Aga haapsallased ootavad oma rongi, mis keskerakond neilt jõuga ära võttis, kuni see uuesti tuleb 🙂
Saame uue valitsuse, saame ka rongi!

Nojah, aga
Nojah, aga

Mis see siia puutub mida kuskil Saksamaal tehakse? Somaalias avati ka uus rongijaam pidulikult, missiis!? Küsimus on ju see, et mida need rongiootajad selle rongiga siis tegema hakkavad? Kas tõesti sõitma päevast päeva? Ja kuhu? Minul pole rongi vastu mitte kui midagi, aga kas ma just ootan seda….

to nojah
to nojah

äkki hakkavad inimesed rongiga tallinnas tööl käima….Haapsalus jääb ju töökohti järjest vähemaks. Ja kui töö veel selline et paar päeva teed kodust,siis võid ju mõned päevad rongiga tööle sõita…

Ei tea
Ei tea

seda tööjuttu on jah toodud näiteks, et suured tööliste hordid liiguvad igapäevaselt pealinna poole. Sa inimene mõtle ka natukene! Kes meil need on? Ehitajad, koristajad ja mõni ametnik ka sekka ehk. Ehitajad ei saa rongiga ju käia lood taskus ja pealegi objektid ei asu alati balti jaamas, parem on brigaadiga ja ühe paketbussiga käia. Koristajad, ma ei tea, kas neid ongi. Ametnikud käivad küll nüüd oma autoga. Rong on muidu äge asi küll tegelikult, aga eks näis, kui palju see sõitma hakkab, võibolla ainult nädalavahetustel

......
......

Mitu rongi ja kui pikad saavad olema need uued TLN-HAAPS. rongid?

Vaaya
Vaaya

Üks rong tuleb ja nii pikk, et kui viimasest vagunist peale lähed Haapsalus ja esimesse vagunisse jalutad, siis oledki balti jaamas. Keskel on restoranivagun ja see jääb kuhugile umbes Turba kanti

Znnnn-õäuuu-kriiks
Znnnn-õäuuu-kriiks

Jap, ei kipu läbi minema.

jeesus kristus
jeesus kristus

on aeg öelda teile otse näkku

teie seal haapsalus igatsete taga ensv-d (nostalgiapäevad) ja teenite võõrast kultuuri rannarootslust ehk rootsit ….
…ja siis tahate saada eesti riigilt ja rahvalt hüvesi nagu rongiühendus tallinnaga ……te ei saa mitte midagi….

Ülemiste vanake
Ülemiste vanake

jesus, olgu muld sulle kerge!

Hellat
Hellat

Mis sul selle kõige vastu on? Miks sulle näiteks ei meeldi EnsV? Miks ei meeldi rootslased?

Ei tea
Ei tea

Kellele meeldiks ensv!?!?! Vangide riik

Kohalik
Kohalik

Teadke, et rong tuleb mööda rööpaid, hetkel pole väga mõistlik oodata

Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane

Ja jah…
Kas teate, kus on Kuressaares bussipeatus “ℜ𝔞𝔲𝔡𝔱𝔢𝔢”?
Vastan ise – Juhan Smuuli ja Tallinna tänava ristis.

Meenus selle teemaga selline asi, nagu ka see, et kunagi tegi Põrnikaklubi Hiiumaale raudeeülesõidu – liiprid ja rööpad maha, foor vilkuma – päris rautee ülesõit kese maanteed. Saaremaale tõid nad aga trammi. No küll toovad teile sinna rongi ka.

Saaremaal otsustati suvel eemaldada turismikaartidelt Vetspilsi laevaliin – mida ei ole, seda ei ole.

Ants
Ants

Üle poole nende selles elus rongi ei näe

viloloog
viloloog

Rong tuleb varem kui me arvata oskame! Kui diisli hind paari aasta pärast eraisikule on 15euri liiter, räägid teist juttu.

Hmm huvitav
Hmm huvitav

Jah selline nostalgia ja nii äge. Kas sa inime tahaksid praegu täna pinsile vähemalt 50 eurot lisa, või oled nõus, et rongitee, mis siiamaani tehakse ja sina seda paar korda aastas kasutad, kui sedagi, sööb sellegi väikse lisa ära!? Kas seda tahame? Eurotoetustega seda ju ei ehitata. Rail Baltica´t ka ju ei toetata enam lõpuni välja ja kui kahe aasta pärast Eesti ei saa mitte enam pluss raha, vaid võib olla hakkab isegi peale maksma liidus, siis mida te ootate sealt? Potensiaalne penisonitõus põleb ju, kui te näitate meelsust, et tahame hoopis rongi kinni maksta!

Agu
Agu

Kui pildi pealt vaadata, siis milleks nendele ootajatele see rong?

Vares
Vares

Tegemist on lihtsalt toreda kogunemisega. Ärge seda pealkirja nii südamesse võtke.

Ei tea
Ei tea

No ja mis sa selle endale asjaga tegema hakkad siis? Tohutu rahva heaolu ja kasumi potensiaal paistab veduri aknast.

wpDiscuz