12

Pentus-Rosimannus tegi ettepaneku aktsiisitõusud ära jätta

Avatar

BNS

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus viisi riigieelarvet kokku pannes valitsusse ettepaneku langetada aastaks kütuste ja elektri aktsiisi 2020. aasta tasemele, sama ettepaneku on teinud ka Keskerakond.

„Muude riigi rahanduse murede kõrval vajab valitsuses lahendamist varasemast kehtiv otsus 2022. aasta kevadel kütuste ja elektri aktsiisimäära tõsta. Üleüldine väga kiire hinnatõusu foon tähendab, et olud on praeguseks põhjalikult muutunud,” kirjutas Pentus-Rosimannus sotsiaalmeedias.

Minister lisas, et arutelud eelarve üle veel jätkuvad, kuid ta kinnitas, et valitsusel ei ole soovi kiirenenud inflatsiooni tingimustes täiendavateks hinnatõusudeks tõuget anda.

Eelarve põhimõttelised otsused langetab valitsus selle nädala lõpuks. Valitsus esitab 2022. aasta eelarve parlamendile arutamiseks tõenäoliselt 30. septembril.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lääne Elu
Lääne Elu

Spetsialistid ekres, lubage naerda.Spetsialistid on nad hobusekasvatuse alal.

Raamatupidaja
Raamatupidaja

Praegused “valitsuse” liikmed peaks täitsa vait olema, on nad ju riigi majandust aastakümneid põhja vedanud!
Laseme spetsialistid taas tüüri juurde, vahepeal hakkas asi juba arenema!!
Ekre valitsusse, vana valitsus prügikasti!!!

viloloog
viloloog

Kas need “spetsialistid” mitte õhumüümise, sõimamise ja hobusekasvatusega ei tegelenud?

Ei usu
Ei usu

Enne, kui päriselt realiseerub. Võimalik, et vaid trikk valimisteks.

linn, vald
linn, vald

Mis trikki siin näed? Valimised on kohalikud, maksudega pole pistmist karvavõrdki.

Tühjad
Tühjad

valimiseelsed valed.

No aga
No aga

See valitsus ju lubaski maksurahu, et ei tõsteta ja uusi ei lisandu.

Joobani
Joobani

Päriselt jah? Inimesi on hea lollitada küll. Kas see valitsus sulle ütles ka, et kui kaua nad ei tõsta makse. Makse ju on juba tõstetud, millest sa inimene kirjutad ma ei saa aru!!!?

maks
maks

näiteks nagu?

Agu
Agu

EKRE ettepanekul ju langetas eelmine valitsus ka kaheks aastaks, siis oli kisa kui palju, aga hoopis ergutas raskel ajal majandust, nüüd tahavad sama teha, kuid postimees ja päevaleht ei kirjuta hüsteeriliselt, et riigi majandus on nüüd täiesti hukas. See krdi kahepalgelisus ärritab kõige enam. Miks ei või koostööd teha sel ajal, kui keegi tõesti hea ideega välja tuleb. Aga ei, vaja umbusaldada ja igasugust paska pilduda. Nõmedad. Näiteid on palju veel ju, ka laenu võtmine oli lärm, nüüd võetakse nii, et ei kuule ka.

Noor penskar
Noor penskar

Enne valimisi lihtsalt ei saa teisiti käituda!

pent koitus
pent koitus

õnnistegija, päästeingel, sinu nimi on igavesti mu huulil ja palvetes

wpDiscuz