Robin Särg tõusis võiduga klassi OK sarja liidriks

Lääne Elu

info@le.ee

Fotod: Tõnis Krikk

Kardispordi OK klassis oli oodata klassis võistleva Kajaku ja üle pika aja taaskord rajale pöördunud Ruben Volti (DHR Estonia) duelli. Mitmekordne kardispordi Eesti meister Volt on keskendumas rohkem ringrajasõidule ning viimane osalemine Olerex Eesti meistrivõistlustel oli tal tänavuse hooaja avaetapil Raplas, mille ta toona võitis.

Ehkki pikk paus Eesti meistrisarjas Voltil tiitli eest enam võistelda ei luba, alustas viimaste aegade üks tituleeritumaid kardisõitjaid võistluspäeva samal tasemel, kus ta pärast võitu Raplas oli – 0,131 s edu Kajaku ees kvalifikatsioonis võiks pidada mäekõrguseks ainult seetõttu, et samasuguse vahe sisse mahtusid Kajaku selja taga koguni kolm konkurenti.

Eelsõidud Voltil aga jupsiva tehnika tõttu enam nii kenasti ei läinud. Esimese eelsõidu võitis Kajak, teise juba ajasõiduski head tempot teinud Carmen Kraav (AIX Racing Team). Ka siin jäi Volt tehnilistel põhjustel stardirivi lõppu.

Kuivõrd ühtlane esinemine eelsõitudes andis parima stardikoha Kajakule, võis viimased kaks etappi klassis OK samuti täiseduga võitnud Kajakult oodata selget ja sirget võitu. Rohkem valesti ei oleks aga saanud arvata.

Kajak asus küll finaali juhtima, kuid Kraav, Robin Särg (Gear Racing) ja senine punktitabeli liider Joosep Planken (TARK Racing) ei jäänud sugugi kaugele maha. Vastupidi, üllatuslikult võttis Kajaku vastu möödumismanöövri ette Kraav, asudes vaid mõned ringid enne lõppu võistlust juhtima. Järgmisel ringil võttis aga Kajak oma koha tagasi, ainult et see uuesti loovutada Särjele, kes oli vahepeal maid jaganud nii Kraavi kui Plankeniga.

Vaatamata Kajaku korduvatele rünnakutele Särg oma kohta enam ei loovutanud ning tuiskas üle finišijoone võidukalt esimesena, Kajak tema järel teine ning Kraav kolmas. Võit oli Särjele tänavuse hooaja esimene ning viis ta enne finaaletappi ka punktitabeli etteotsa. Esikolmikut eristab enne viimast etappi vaid üks punkt!

Martin Harak

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments