20

Läänemaale lisandus 21 koroonaviirusega nakatunut

Koroonavaktsineerimine. Foto: terviseamet

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Läänemaal 109 koroonaviiruse testi, millest positiivseks osutus 21 inimese koroonaproov ehk 19,27% testitutest osutus nakatunuteks.

Läänemaale lisandunud 21 koroonaviirusega nakatunut, kellest suurem osa ehk kuus nakatunut olid 50ndates naised.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on Läänemaal 714, Eestis keskmiselt 1153,2. Üle 1000 on näit neljas maakonnas – Saaremaal (1971), Lääne-Virumaal (1213), Ida-Virumaal (1305) ja Harjumaal (1499).

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6969 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 1420 ehk 20,4% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 815 inimesel. 628 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 196, Lääne-Virumaale 80, Tartumaale 74, Saaremaale 61, Pärnumaale 50, Võrumaale 25, Lääne- ja Raplamaale 21 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 13, Hiiu- ja Põlvamaale 9, Järvamaale 8, Valgamaale 7 ja Jõgevamaale 4 uut nakkusjuhtu. 27 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Hommikul vajas haiglaravi 564 patsienti.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 87 086 inimesele, kaks doosi on saanud 39 762 inimest. Läänemaal on vaktsiinisüsti saanud 1663 inimest, neist 769 on saanud kaks doosi.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsalus
Haapsalus

üks meespensionär, kes käib poest poodi, mask taskus ja kui palutakse maks ette panna, siis hakkab vastu. Nii käib poest poodi. Vahel on kaasas ka noormepoolne naisterahvas, kellel ka maski ees ei ole, siis jälle on, siis ei ole. Ühe õhtu jooksul käib järjest mitu (toidu)poodi läbi. Pole raske arvata, miks ta nii teeb.

notõesti
notõesti

Kas te kuulute ka sellesse kategooriasse, kes sooviks haarata raudkangi ja peksta selle inimese läbi? Või kui naaber öösel köhatab, kaevata politseisse? Aga mis te arvate Siberisse saatmisest?

Covid
Covid

Vaata vanurit siis,selline kaader liigub ringi.Hea et hoiatasid!

Gert
Gert

T2na vähem – olukord normaliseeruv.

Seda et
Seda et

Kas Haapsalut tabab Saaremaa saatus? Homme on pensipäev ja eakate invasioon poodidesse algab, maskid nina all. Kui teed märkuse siis saad sõimata.

Harald
Harald

Homme 50?

Harald
Harald

See on lõpu algus…

memm
memm

no mis lõppu sa ootad , on tõesti nii raske siis aru saada, pane mask ,käi poes ära ,jaluta õues ja ära külla mine ega kedagi ka endale kutsu.
Tunned end imelikult või h alvasti, helista 1220, saad kohe testile suunamise, ei pea ootama perearsti tööle tulekut. oled haige ravi ja istu kodus. Pika elu jooksul 10päeva koduarestil ei tapa ju kedagi.Head tervist kõigile

Seda et
Seda et

Jah on küll….

maestro
maestro

Läänemaa haiged ei ela Haapsalus.
Need on rahvastikuregistri andmed
Kõik haiged elavad pealinnas

vot siis
vot siis

Puha vale, ära seda enamlevita,Ainuüksi Nurme vabrikus on üle 10 ne haige ja neid tuleb sealt juurde, sest mõned vastutustundetud käisid halva enesetundega tööl ja levitasid. Nii,et ei käi pealinnast küll keegi Nurme vabrikusse tööle

Covid
Covid

Ja käivad Haapsalu kesklinna päälinnast tööle? Vaevalt küll.

Pill Keits
Pill Keits

Arvatakse, et teist sama palju lisandub päevas testimata nakatanuid ehk siis kokku u. 3000. Lisame sellele u. 2000 vaktsineerimist ning saame 5000 uut immuunset päevas. Kuu ajaga seega 150 000. Kui väikelapsed välja arvata, siis peaks Eestile 8 kuuga ringi peale saama ehk kogu elanikkond kandma antikehasid. Lihtne! Aga ilmselt ei toimi. Miks?

Georg
Georg

Kõigepealt see, et testitud nakatunuid peaks siis lisanduma igapäevasel nii palju ja sinu eeldus, et lisaks samapalju on testimata peaks paika pidama. 2000 vaktsineerimist päevas ei päde ka vist veel, eriti kui rääkida 2 doosi saanutest.
Lisaks see ka, et asümptomaatilistel ei pruugigi antikehasid ja seega immuunsust tekkida.
Ma olen pigem skeptiline ka selle väite kohta, et lisaks testitud nakatunutele samapalju testimata nakatunuid lisandub.

Pill Keits
Pill Keits

Kevadise laine ajal levis info, et testimata nakatunudi on isegi kuni 5 korda rohkem, kui diagnoosi saanuid. Täna kindlasti oluliselt vähem.
Oma tutvusringkonnast tean, et kui peres on mitu haiget, testitakse vaid ühte, teised põevad niisama läbi. Seega on võib uute nakatunute ametliku
numbri kahega korrutamine olla tõele päris lähedal.

Georg
Georg

Ok, selliselt arutledes on siin jah mingil määral tõtt.

jamps
jamps

sellest haapsalu linn 14 juhtu. Üleriigilises edetabelis on Haapsalu täna 17 – nes KOV positiivsete arvult.

Silde panfiilovkast
Silde panfiilovkast

Nimed ja pildid?

halloo
halloo

Kas te olete muidu mõistuse juures?

Valdo
Valdo

Lugupeetud silde. Soovid külla minna?
T. Valdo

wpDiscuz