Peeter Rebane esitleb Haapsalus oma sooloalbumit

Lääne Elu

info@le.ee

Ansambli Dagö kitarrist, helilooja ning arranžeerija Peeter Rebane esitleb reede õhtul Haapsalu kultuurikeskuses oma esimest sooloalbumit „ISE”.

Sooloalbumi „ISE” näol on tegemist kitarril ja luuperil esitatud originaalmuusikaga, kus lisaks loodusele on inspiratsiooni andnud ka kujuteldavad ajaloosündmused ning inimestevahelised mikro-, makro- ja semikosmosed.

„Kõik algas sellest, kui kord loodusesse uitama minnes vedasin ümbritseva jäädvustamiseks fotoka asemel kaasa kitarri ja luuperi. Oli tüüpiline ebamugav Eesti talv, kuid just neis oludes hakkas klaaruma see kaua otsitud „oma” kõla,“ meenutas Rebane sooloalbumi sünniloo tagamaid.

„Ideed, mis metsas käies tekkisid, sündisid just nendest hetkedest ja ümbrusest ning loodus jääb selle muusika osaks, kus iganes seda esitada, olgu või kontserdisaalis,” selgitas Rebane.

Enam kui kahekümneaastase muusikukarjääri jooksul on Rebane loonud muusikat ja seadeid ansamblis Dagö, kirjutanud muusikat paljudele lavastustele, telesaadetele ja filmidele ning töötanud välja muusikalisi multimeedialahendusi teatritele, aga ka näiteks Eesti Rahva muuseumile.

Plaadiesitluskontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus ja Moostes.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments