Ööpäevaga sai koroonadiagnoosi 33 inimest

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2 018 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 33 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale , kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Jõgevamaale lisandus seitse ja  Harjumaale neli. Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Valgamaale üks. Kolmel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 39,88.

Läänemaal on aktiivseid haigeid neli.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest neljal juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, ühel juhul töökohas ning viiel juhu nakatuti koolis. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaal. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on selgitamisel. Lääne-Virumaa juhtumi asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas seitse aktiivset kollet: Kohtla-Järve kooli koldega on seotud 11 ja Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega kaheksa inimest. Jõhvi kooli koldega on seotud üheksa ja Jõhvi hooldekeskuse koldega 18 haigestunut. Sillamäe kooli koldega on seotud 33 ja nii-öelda meelelahutusasutuse koldega on kokku seotud 10 Kohtla-Järve ja Sillamäe haigusjuhtu. Narva töökoldes on seitse inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on 926 inimest, kellest on haigestunud 182.

Harjumaa uute juhtumite juhtumite asjaolud on selgitamisel. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kolme kollet, esimese töökoha koldega on seotud 39, teise töökoha koldega kaheksa ning kolmandas töökoha koldes on seitse haigestunut. Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on 1 449 inimest, kellest 241 on haigestunud.

Jõgevamaale lisandunud kuuel juhtumi puhul on tegemist nakatumisega töökohal, ühel juhul on tegemist varasema haigestunu lähikontaktsega. Valgamaale lisandunud juhtumi asjaolud on täpsustamisel. Tartumaa juhtum on sisse toodud Leedust. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 454 inimest, kellest 41 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet – töökoha kolle Võrus 24 inimesega ja Jõgevamaa töökoha kolle kaheksa inimesega.

Rahvastikuregistri järgi Hiiumaale tulnud nakatunu elab tegelikult Tartumaal ja juhtum on üle antud lõuna regionaalosakonnale. Pärnumaa juhtum on sisse toodud Saksamaalt. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 63 inimest, kellest 21 on haigestunud. Regionaalosakonna jälgimisel on üks perekondlik kolle Saaremaal (kuus nakatunut).

15. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti 14.10.2020 neli inimest ning 13.10.2020 viidi Tartu Ülikooli Kliinikumis üks patsient üle mitte COVID-19 osakonda, kes ei kajastunud eilses aruandes. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 505 COVID-19 haigusjuhtumit 491 inimesega.

15. oktoobri seisuga on tervenenud 3 093 inimest. Neist 2 341 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 752 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 238 000 esmase testi, nendest 3 980 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments