3

Anvar Samost: avalikkus on parim kaitse vale vastu

Anvar Samost. Foto: erakogu

Anvar Samost. Foto: erakogu

Suusatreener Mati Alaveri toimiku avalikuks saamine on suur võit mitte ainult ajakirjanikele, vaid ka õigusemõistmisele ja ühiskonnale.

Ilmselt on tõesti nii, et aastaid Eesti suusatamist kajastanud ja viimase ligi kümne aasta jooksul üha enam ka selle spordiala dopingupoolse piinliku küljega tegelema pidanud ajakirjanikud ei leidnud esmaspäeval pärast pikka vaidlust avalikuks saanud treener Mati Alaveri kohtutoimikutest peaaegu midagi üllatavat. Kõike seda võis kaudsete viidete põhjal aimata, pigem võis selles isegi kindel olla.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Käkre
Käkre

Eesti on liberaalne ja vaba riik. Parim kaitse vale vastu on veb fondi ja estonia huku salastatud dokumentide avaldamine.
Tore, et ajakirjanikud on samuti sellisel arvamusel.

Mnjah
Mnjah

Pyrrhose võit. Kahju kui meediategelastel puudub terviku mõistmise oskus. Utreeritult, mis saab siis kui järgmised kohtuastmed leiavad, et avalikustamine on viga või kõik kriminaalasjad saavad olema üldmenetluses, sest prokuratuuriga kokkuleppele minemine ei tööta kriminaalpoliitilise meetmena kuivõrd prokuratuur on lobamokk? Konteksti tuleb ka mõista, seda ka tippspordis, aga loota seda Eesti meedialt on lollide lootus. P.S. Ei ole ühtegi muud Euroopa riiki peale Eesti kus isiklik päevik kriminaalmenetluse raames meedias avalikustatakse. Mõtlemise koht, et kas prokuratuur on oma tegevuses sõltumatu ja kvaliteetne (loe ei toeta kuidagi kuritegevust).

Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad
Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad

Aga ise avaldab varastatud Välisministeeriumi memosid. Sellised mehed võivad ka riiki reeta.
Luurele sellise tüübiga ei läheks.

wpDiscuz