1

Haapsalu pedagoogiline kool tähistab 70. sünnipäeva

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu pedagoogilise kooli vilistlane Mati Kukk on ühe raamatu kirjutanud oma lapsepõlvest, laupäeval esitleb ta uut. Foto: Urmas Lauri

Pärast sõda tegutsenud Haapsalu pedagoogilist kooli meenutatakse laupäeval raamatukogu lugemissaalis raamatuesitluse ja vilistlaste kokkusaamisega.

Oma kooliaastate mälestused on kaante vahele kirjutanud Haapsalu pedagoogilises kooli vilistlane Mati Kukk, kes on ka laupäevase kokkusaamise eestvedaja. Raamatu esitlus algab raamatukogu lugemissaalis kl 13.

Haapsalus õpetajaid koolitanud kool, mis alguses kandis nime Haapsalu õpetajate seminar (HÕS) ja 1950. aastast Haapsalu pedagoogiline kool (HPK), alustas tööd 1945. aastal. Et 1921–32 oli Haapsalus tegutsenud Läänemaa õpetajate seminar (LÕS), oli uue kooli õpetajate hulgas mitmeid LÕSi lõpetajaid, kes kandsid edasi ka eestiaegse kooli vaimu. LÕSi lõpetajatest õpetasid uues koolis näiteks Tõnu Paomets, Pärt Ellerhein, Helmi Mäll ja Gustav Nõlvak. Mõlemas koolis olid töötanud Cyrillus Kreek ja Aleksander Lint.

Just see kooli vaim oli Mati Kuke sõnul üks põhjusi, miks Haapsalu pedagoogilise kooli tegevus 1956. aastal lõpetati ja kool Viljandisse üle viidi.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nördinud vilistlane.
Nördinud vilistlane.

Nii kahju, et ühtegi kuupäeva ei ole artiklis. Minu ema lõpetas ka selle kooli ja tahtis minna, aga sellest artiklist, mille kirjutas Kaire Reiljan, ei loe küll välja, et üritus juba on toimunud. Kirjas on, et laupäeval toimub ( seega täna toimus). aga leht ilmuski ju laupäeval. Oleks neljapäevases lehes, siis oleks jõudnud uurida, millisel laupäeval üritus toimub. Selle kooli vilistlased on kõik umbes 80.aastased.

wpDiscuz