0

Ööpäevaga lisandus üks positiivne koroonatest

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 553 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,2 protsenti ehk 1 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus positiivne testi tulemus Tallinnasse.

Läänemaal on rahvastikuregistri andmetel nakatunuid 14. Kõik nad ei ole haiguse ajal Läänemaal viibinud, vaid on olnud teistes maakondades. Läänemaal on kokku testitud 1774 inimest.

Pühapäeva hommikul lisandus statistikasse üks haigestunud 65-69aastane läänemaalane. Terviseameti vaneminspektor Lea Kiis kinnitas, et mees elab ka reaalselt Läänemaal. Kust mees nakkuse sai, pole veel teada. „Me tegeleme sellega,” ütles Kiis.

Kiis lisas, et tegutsevad nakatunuga kokkupuutes olnud inimestega nagu ikka ja kõik, kes on mehega kokkupuutes olnud, testitakse üle.

Hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 350 inimest, lõpetatud 362 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 683 inimest. Neist 1 303 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,4%), 380 inimese puhul (22,6%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 90 tuhat esmast testi, nendest 1 940 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz