Kätlin Rohilaid-Aljaste: see oli nagu üks suur rallisõit

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kätlin Rohilaid-Aljaste algatusel sai arvuti üle 1700 koduõppele sunnitud koolilapse. Foto Eduard Laur

Praeguseks 1700 last arvutitega varustanud algatus „Igale koolilapsele arvuti” sündis metsa sees väikeses Koheri külas Läänemaal.

Kindlasti on paljud kuulnud eriolukorra esimestel päevadel sündinud algatusest, mille kaudu said koduõppele sunnitud lapsed endale tasuta arvuti. Vähesed aga teavad, et selle käivitas Haapsalus sündinud ja kasvanud Kätlin Rohilaid-Aljaste, kelle esivanemad on elanud linna külje all pisikeses Koheri külas kuus põlve.

Koheri oli koht, kuhu Kätlin pärast sündimist esimest korda toodi. Viimased kümme aastat on Rohilaid-Aljaste jaganud end Koheri ja Tallinna vahel. Just Koheris algas ja sealt juhtis ta arvutite vahendamist – eriolukord näitas, et igal pool võivad sündida suured asjad.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Pamp
3 aastat tagasi

Küll me oleme ikka vaesed, et ei jõua lastele arvutit osta. Kuulutustes saab juba 50 euroga normaalse kasutatud lauaarvuti või läpaka kätte.
Vaadake, milliste maasturitega rahvas teedel sõidavad kasvõi siinsamas Haapsalus ja ostukärud on kaubanduskeskustes pilgeni täis ja nüüd lastele ei jõuta arvuteid koolitöödeks osta. Naljanumber!