5

Õhtu kalda villa imeline uus elu

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kui Õhtu kalda uhke puitvilla, mida nõukogude võim sõjakomissariaadina kasutas, oleks veel aastakese tuulte ja vihmade käes mädanenud, kukkunuks see kokku.

Hoone ostsid Harju Elektri juhatuse liige Aron Kuhi-Thalfeldt ja tema elektriinseneri haridusega abikaasa Reeli Kuhi-Thalfeldt. Tondilossina seisnud hoonest käisid Aron ja Reeli mööda mitu aastat – neil oli Haapsalus suvekodu. „Siis vaatasime ja mõtlesime, et miks sel majal küll laguneda lastakse,” meenutas Aron.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tore
tore

kui ilus maja saab uue elu……palju lapsepõlve mälestusi on selle piirkonnaga seotud…..

Aino Kallas
Aino Kallas

Peatus selles majas 1920.a

Suur suur tänu
Suur suur tänu

Alati armastasin seda maja, sest veneajal seal töötas meditsiini asutus, kus töötasid ema ja vanaema. Vastas kasvas suur hõbekuusk, ta on praegugi seal, aga vanakene ja mitte ilus.

Huvituja
Huvituja

minumeelest oli meditsiiniasutus vene ajal seal kõrvalolev põlenud/lammutatud maja ja see maja oli vene ajal sõjakomissariaat, kust saadeti poisse vene kroonu ja ka Tšernobõli tuumakatastroofi piirkonda. Või siis on teada, et enne sõjakomissariaati oli seal medistiiniasutus?

Valdo
Valdo

Käisime tütrega just mõni päev tagasi sellest majast mööda ja rõõm oli näha, kuidas vana maja ümber askeldamine käis.
Edu teile. Ps. Haapsalu saab taas ühe hoone juurde, mida vaatamas käija.

wpDiscuz