2

Facebook tahab kogu maailma inimesed ära kaardistada

Facebook pani tehisintellekti abiga kokku miljardid satelliidipildid ning avaliku info ja kaardistas ära pea kogu Aafrika inimesed. Edasi plaanib ettevõte koostada täpsed tiheduskaardid kogu maailma elanikkonna kohta.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul oli Facebooki eesmärk Aafrikas selgitada välja, kus inimesed päriselt elavad, et sideühenduseta kohtades kaugemas tulevikus internetti pakkuda. „Teine ja praegu palju reaalsem kasutus on võimaldada erinevatel abiorganisatsioonidel paremini kriise lahendada, päästemissioone korraldada ning näiteks humanitaarabi jagamist korraldada,” rääkis Seliov.

„Facebook kombineerib rahvaloenduse tulemused satelliidipiltidelt tuvastatud ehitiste ning muu avaliku informatsiooniga, et saada täpsem ülevaade, kus inimesed reaalselt tegutsevad. Aafrika on nii suur, et praegu tegelikult ei teata, kus inimesed päriselt elavad ja käsitsi pole võimalik kõiki hajakülasid satelliidikaardilt kokku lugeda,” rääkis Seliov.

Facebook plaanib koostöös Columbia Ülikooliga tiheduskaardid abiorganisatsioonidele avada. „Neid kaarte on juba kasutatud näiteks Malawis Punase Risti vabatahtlike kriisipiirkondadesse saatmiseks,” ütles Seliov ja lisas, et Facebook lubab, et inimeste isiklikke andmeid kaardistamisel ei kasutata.

Aafrika 1,3 miljardi inimese populatsioonitiheduse määramiseks analüüsis Facebooki tehisintellekt enam kui 11 miljardit satelliidikaarti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kunksmoor
kunksmoor

ja seda kõike on vaja kriiside lahendadamiseks , päästemissioone korraldadamiskeks- näha on jah kuidas neid päästemisioone siin iraagis, afganistaanis, liibüas, ukrainas, venetsuelas ju korraldatud on :))) Totaalse kontrolli ühiskond on eesmärk. Keda te lollitada üritate.

juss
juss

mine ravile, totaalne kontroll!

wpDiscuz