2

Tiit Kaljuste: Matsalu oli Tourestil eikellegimaa

Tiit Kaljuste. Foto Arvo Tarmula

Matsalu kui linnuparadiisi reklaamimine ei lähe kahjuks enam kellelegi korda, tänavusel turismimessil olid Matsalu piirkond ja endine Lõuna-Läänemaa täiesti pildilt kadunud.

Haldusreformi käigus pisemaks kahanenud Läänemaa ei pidanud enam märkimisväärseks isegi Matsalu lahe põhjakallast. Kõik tiirleb Haapsalu ja Läänemaa põhjaosa ümber. Piirkondadest oli eraldi esindatud veel ainult Vormsi. Põhitähelepanu oli siiski Haapsalu lossivaremetel, kuhu valmib uus ekspositsioon. Spaad olid, nagu igal aastal, tugevasti nähtaval.

Pärnumaa reklaamis end läbi Pärnu linna ja Romantilise Rannatee. Lisaks hõlmas suure osa Pärnumaa ekspositsioonist 2006. aastal algatatud projekt Roheline Jõemaa. Efektselt oli esindatud Kihnu saar.

Romantiline Rannatee algab Läti piirist ja ulatub Varblani. Viimased rannateega seotud objektid asuvad Paatsalu-Oidremaa joonel. Sellest põhja pool asub eikellegimaa.

RMK reklaamis end läbi matkateede, Lõuna-Läänemaast olid metsapuhkuse pärliteks nimetatud Keemu vaatetorn ja Matsalu külastuskeskus. Küsimuseks jääb siinkohal, kumb neid metsaga rohkem seotud on? Marimetsa raba ja Nõva piirkonda võib aga õigusega metsapuhkuse pärliteks nimetada.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pasknäär
Pasknäär

Mis Matsalu? Loomulikult eikellegimaa. Suur veeloik mis meelitab ümberkaudsetele põldudele saagihävitajaid ja nende vaatlejaid ebanormaalsel ajal kevadel ja sügisel kes isegi ei lälla linna peal. Ei mingeid suviseid normaalseid nädalalõppude jämme ja räägivad välismaa keeltes

Rein
Rein

Lääneranna vald peaks liituma Läänemaa turismiga. Rikas pruut Pärnu ei hakka kunagi Lõuna-Läänemaa vastu sisuliselt huvi tundma.

wpDiscuz