Galerii: Puises peeti kogukondade lõikuspidu

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu linnavalitsuse kogukonnatöö spetsialist Maire Vilbas (paremal) jagas kirivööd perenaistele, kes vabariigi aastapäeva vastuvõtul koduleivalaua katsid. Foto Arvo Tarmula

Puise Nina talus olid laupäeva õhtul koos Haapsalu kogukondade esindajad, et pidada maha üks korralik lõikuspidu ja tänada neid, kes on oma tegemistega silma paistnud.

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul oli see esimene Haapsalu linnarahva lõikuspidu. “Oleme aastaga saanud ühtseks pereks ning sünergia, mida Haapsalu ja Ridala ühinemine pidi andma, on seda ka andnud,” ütles Sukles.

Suurem osa lõikuspeolistest olid endise Ridala valla külaseltside liikmed, kuid ka Haapsalus on Kopli tänava kandis elavad inimesed loonud Konnaküla kogukonna.

Haapsalu linnavalitsuse kogukonnatöö spetsialisti Maire Vilbase sõnul selgitati esimest korda kogukondade parimad ettevõtmised välja avaliku hääletusega. Linna kodulehel andis oma hääle üle saja inimese, mida Vilbas pidas heaks tulemuseks. Parimad valiti välja viies kategoorias.

Esimesena anti väärika kogukonna liikme tänukiri üle Valli Enderile, kes Vilbase sõnul on alati igal pool abiks ja kaasa löömas.

Külakauplemise kategoorias kogus kõige enam hääli pannkoogikohvik Kiideva sadamas. Ära märgiti ka Puise jõuluturgu Oosaare talu aidas, Haeska sügislaata ja Võnnu noorte korraldatud perepäeva laata Võnnu koolimajas.

Kogukonnateenuste tiitli pälvis Sirli supiköök Kiidevas. Ära märgiti ka Kiideva pesumajas toimivat selvepesumaja teenust ning Asuküla laste ja noorte huvitegevust.

Rahvaspordisündmuse tiitli pälvis Kalaküla rattasõit Kiidevas, kuid esile tõsteti ka küladevahelist mälumänguturniiri Uuemõisa mõisahoones, Ridala külade mänge Jõõdres, Ridala offroadi Panga külas, Ridala jüriöö matk-jooksu ja Mäeküla discolfiraja avavõistlust Mäemõisa pargis.

Linna- ja maarahva ühistegudest kogus kõige enam hääli Rannalõõts 2018 koos rannarahva promenaadiga, kus talud olid Rannalõõtsa festival ajal tulnud promenaadile oma toodangut pakkuma. Ära märgiti ka taluperenaiste koduleivalauda vabariigi aastapäeva vastuvõtul Haapsalus.

Külakultuuri auhinna viis koju Kiideva külaselts Muinastulede öö “Sada küünalt Kiideva sadamas” korraldaja Kiideva külaselts. Esile tõsteti ka Puise kultuuriküüni avamist ja Ridala kihelkonnapäeva – kihelkonna õunaaia avamist Ridala pastoraadi juures.

Tänukirjad said ka ratsateraapiaga tegelevad Sigrid Sims-Riismaa ja Raili Lao, Ridala pritsumeeste selts ning Puises elav graafik Herald Eelmad, kes avas Puise kultuuriküünis oma isikunäituse.

Kuna tänavu oli ka pärandkultuuriaasta tänati Panga külla kodulootoa loonud Tiiu Tomingat ning vanavara hoidvat ja väärtustavat Viktor Stepinit.

Kui tänukõned peetud, said lõikuspeolised jalga keerutada Audru jõelaevanduse pundi muusika saatel.

Fotod Arvo Tarmula

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
......
3 aastat tagasi

Maire on ikka tubli omal alal