89

Nõva kooli uus direktor on Peeter Kallas

Peeter Kallas. Foto: Urmas Lauri
Peeter Kallas. Foto: Urmas Lauri

Täna otsustas Lääne-Nigula vallavalitsus, et Nõva kooli direktoriks saab Peeter Kallas.

„Arutasime peaaegu tund aega ja lõpuks jõudsime otsusele, et arvestades seda kompleksi alustades palgasoovist ja eesseisvatest ülesannetest ja kogemustest, oli see hetkel ainus valik,” ütles Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

Ligi tund aega valiti Nõva koolile direktorit, sest kuulati ära erinevad arvamused ja tutvuti põhjalikult komisjoni tööga, et olla kõigega kursis. „Me ei saa enam viivitada, see on juba teine konkurss ja elu näitab, et uute konkurside korraldamine tänastes tingimustes ja selle mainega, mis sellel koolil on, tulemust ikkagi ei anna. Arutasime, et Peeter võiks olla ikkagi see, kes suudab kodurahu saavutada ja asja käima panna,” ütles Lõhmus.

Kui möödunud reedel ütles Nõva kooli direktori valimise komisjoni esimees Andres Kampmann, et Nõva koolile valitakse direktori kohusetäitja, siis täna valiti siiski direktor, katseajaga neli kuud.

Vallavolikogule ja -valitsusele esitas pöördumise ka Nõva kooli hoolekogu esimees Ivo Karindi, kes soovis, et Nõva koolile valitaks kandidaatide hulgast parim direktor, kes ei ole pärit Nõvalt. „Tegelikult see kiri ei välistanud ühtegi kandidaati, vaid mõte oli: valige parim. Ei olnud konkursi tingimustes, et kandidaat peab olema väljastpoolt Nõva. Selle järgi valiku tegemine oleks diskrimineerimine,” ütles Lõhmus. „Oleks väljastpoolt Nõva valida tugev kandidaat, oleksime me kahtlemata valinud väljastpoolt tugeva kandidaadi.”

Seda, kes oli vallavalitsusele esitatud teine kandidaat, otsustas vallavalitsus mitte avaldada. Kolmas koolidirektori kandidaat, kes oma haigestumise pärast enam ei kvalifitseerunud, oli Kaupo Padar, kes on juhtinud Tallinna vanalinna hariduskolleegiumi gümnaasiumiosa.

Peeter Kallas on olnud 1998. aastal Läänemaa aasta õpetaja. 1999. aastal sai ta Eestimaa aasta õpetaja ja Läänemaa aasta treeneri tiitli.

Konkursi tingimustes oli kirjas, et tulevasel direktoril peab olema magistrikraad, vähemalt kolmeaastane juhtimiskogemus, teadmised tänapäevastest õpikäsitlustest, vastutustunne, laitmatu maine, hea koostöö- ja suhtlemisoskus, lisaks analüüsi- ja planeerimisoskus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
eks ju
eks ju

Kahju sellest Juhanist. Nyyd tama mängu toodud

ja
ja

heinlehe laps juba ammu mujale tahetud ja mitte tylide pärast. Kallas ju nyyd dire, võiks ju panna kooli Nõvale

ja
ja

ei saa kommenteerida artiklit,, koolityli viib nõva lapsed mujale.. .keelatud vist

anonüümne
anonüümne

Olen “anonüümne”,ja ka jään selleks.Mul on selleks õigus ka.
Jah,teil on kõigil õigus,rääkige koos või eraldi või segamini.Vallavalitsusel on õigus!LE-l on õigus,kogukonnal on õigus ning igal koolitöötajal on samuti õigus.Selle A.H.-l on isegi loomulikult õigus.Lastel on oma õigus jne.Milles siis asi?

eemalseisja
eemalseisja

Direktor sai ju teil seal valitud ja paar päeva enne kooli algust tuleb eikusagilt välja kohalik vallavanem ja saadab uue p.satormi kooli suunas?
Nõva probleem ei ole mitte kohalikus kogukonnas(kes kuidagi ellu proovib jääda) vaid hoopis juhtivas aparatuuris,kes nagu nüüdseks näha kasutab suisa lapsi oma propaganda läbiviimiseks.

enn
enn

jah, “lääne elu” on vallavanemaga ühte voodisse heitnud ning koostööna üritatakse tegutseda nagu kuldsel NSVL ajal – ikka sõbralikud vennasrahvad (vallavalitsus) ning pahad imperialistid (nõvakad). kahju, et alternatiivset vaatenurka pakkuv “soome tv” puudub…

Pets
Pets

Just sain kommentaarid kõik loetud “Koolitüli peletab” alt,kui —–korraga kõik nullis!
Vahutab,vahutab,vahutab see meri…..Akvalangisti ülikond vaja muretseda.
LE võttis vahukustuti,enam ei vahuta.

küllap
küllap

Avalikkus näitas liiga jõuliselt välja, et ei tolereeri laste ohvriks toomist. Loodame, et peategelena ise ka sellest midagi õpib, artiklit see vahukustuti kahjuks kustutada ei suuda. Põleb erksa leegiga edasi ja terve ilm näeb inimese lauslollust.

aga
aga

Kuidagi peab lapsi kaitsma kui oma vanemad seda teha ei suuda!!

Deiw
Deiw

Rahu peeter rahu.abi on teel

Maarahvas olgu põlvili ja vait!
Maarahvas olgu põlvili ja vait!

ah et vanamees arvab nii?
kas sama võib vanamees väita ka oma nime ja näoga?
Või nii vana ja julge siiski ei olda?

vanamees
vanamees

arvan,et ainuõige otsus. kuidagi tuleb seda kanakarja taltsutada

Tarmo Heinleht
Tarmo Heinleht

Better the devil you know than devil you don’t know!

Tarmo Heinlehele
Tarmo Heinlehele

Kui rumal lammas võib üks mees olla? Määä…

Tarmole
Tarmole

Ühel juhul oleks olnud lootust, et oleks paremaks läinud. Nüüd seda lootust ei ole.

Vanamehele
Vanamehele

a misse kanakari siis halba teinud on?

hea küll
hea küll

kui lausa võlgu polnud,siis eelarve väga miinustes

wpDiscuz