Läänemaa kergejõustiklased said Rukkilillemängudel üheksa medalit

Haapsalu KJK kergejõustikutüdrukud treener Kaja Ladvaga. Foto: erakogu

Haapsalu kergejõustikuklubi noored sportlased tegid väga häid tulemusi 29 Rukilillemängudel Valgas. Kaheksa selle klubi sporditüdrukut uuendasid kümnel stardil oma isilkikke rekordeid ja võitsid kokku koguni üheksa medalit.
Rukilillemängude võitjamedali sai kahel korral kaela Emma Kathrina Hein, seda U14 vanusegrupi kõrgushüppes ja 200 meetri tõkkejooksus.

Rukilillemängud, mis toimusid esmakordselt aastal 1990 Tallinnas, Kadrioru staadionil on rahvusvaheline noorte kergejõustikuvõistlus. Sellel võistlusel pakuvad meie noortele kergejõustiklastele konkurentsi ka lähiriikide noored sportlased. Võistlus on suunatud 13-16 aastastele noortele.

Nii nüüd, aastal 2018, kui võideti hulgaliselt esikolmikukohti, tehti seda tollase Haapsalu rajooni noorkergejõustiklaste poolt ka esimestel Rukilillemängudel aastal 1990. Käimises tulid siis võitjateks Maia Jõemaa ja Hegert Mölder. Karin Neeme püstitas uue B-klassi rajooni rekordi seitsmevõistluses. Esikuuikus olid ka Üllar Petrovitš 1500 m takistusjooksus ja Teno Ilves 400 m ja 800 meetri jooksus.

Peaaegu 30 aasta hiljem näidati taas väga häid tulemusi.

Emma Kathrina Hein võitis U14 tütarlaste kõrgushüppe 1.54-ga. Lisaks kuulus talle ka esikoht 200 meetri tõkkejooksus, ajaks siin 31.25. Kaks hõbemedalit tuli mitmekülgsele sporditüdrukule veel 80 meetri tõkkejooksus, aeg 12.64 ja Teivashüppes tulemusega 2.65. Kolmel viimati nimetatud alal sai ta hakkama ka isiklike rekorditega.
Kleer Jaani oli samuti kõikidel startidel esikuuikus. Medalirõõmu sai ta tunda kõrgushüppes, tulemuseks siin 1.48. Kaks neljandat kohta tuli 200 meetri tõkkejooksus, aeg 32.66 ja teivashüppes, tulemuseks 2.40. Kuuendaks jooksis ta end 80 meetri tõkkejooksus ajaga 13.70. Kahel tõketega distantsil näidatud jooksud märgivad noore kergejõustiklase parimaid aegu.

Kolmas U14 klassi sporditüdruk Anett Saarjõe võitis neljanda koha kõrgushüppes tulemusega 1.48. Kaks viiendat kohta tõid talle kuulitõuge 9.32 (2 kg) ja teivashüpe – 2.20.

Tütarlaste U16 vanuseklassis oli võistlustules neli kergejõustiklast.

Maily Märss tegi koguni kuus starti. Neist neljal mahtus ta esikaheksasse. 100 meetri tõkkejooksus tuli kolmas koht, ajaks 15.30. Neljas oli ta kolmikhüppes, 10.70-ga. Mõlemad alad andsid talle isiklikud rekordid. Viies oli ta kuulitõukes (3 kg) 10.58-ga. Kettaheites aga 0,75 kg heitevahendiga seitsmes, 30.37-ga.

Keity-Liina Kallas võitis pronksmedali 300 meetri tõkkejooksus ajaga 51.20. Odaviskes tuli ta väga korraliku isikliku rekordiga 36.61 (400 g) neljandaks.

Annely Bankier tegi elujooksu 800 meetri distantsil. Ajaga 2.44,68 võitis ta siin seitsmenda koha.
Annabel Moor tegi taas korraliku kõrgushüppevõistluse. Sellest võistlusest talle tulemus 1.62 ja hõbemedal.

Neidude U18 vanuseklassis tegi head stardid Eliis-Maria Koit. Kõrgushüppes talle hõbemedal korraliku 1.56-ga. Kaugushüppes tuli aga isiklik rekord – 4.95, mis andis neljanda koha. Teivashüppes ületas ta viienda koha vääriliselt 2.50.