Maakonna parimad pikamaajooksjad on Läänemaa kergejõustikuklubist

Lauri Luik oli ümber Viljandi järve jooksul parima ajaga lõpetanud läänlane. Foto arhiiv

1. mail peetud 89. ümber Viljandi järve jooksul osales Läänemaalt 15 meest ja 8 naist. Läänemaa kolm parimat meest olid kõik Läänemaa kergejõustikuklubist.

59. koha (M35 vanuseklassi 10.) saavutas Lauri Luik ajaga 45.45 ja 69. kohal (M40 klassis kuues) oli Lauri Tanner ajaga 46.10. Luik ja Tanner jooksid üle kümne kilomeetri koos, siis hakkas Tanneril pistma ja tuli maha jääda.

109. kohaga lõpetas Sander Kabur ajaga 47.35. Läänlaste järgmised kohad olid: 239. Margus Lehtmets 51.36, 417. Andi Vallik 55.09, 682. Renek Loorens, 732. Avo Saare 59.27. Läänlaste ritta mahuks Kaburi järele veel endine läänlane, vabariigi 2017. aasta Eesti põllumees, Margus Muld kes lõpetas ajaga 51.01.

Naiste kolm paremat läänlast olid Oru SK võistleja Kaja Loorens ajaga 1:01.34, mis andis naiste arvestuses 87. koha. Naiste seas 226. oli Katrin Ulejev ajaga 1:08.34 ja 485. (N55 2.) oli Viivi Kääpa ajaga 1:14.25.

Meie parimad noored olid tütarlastest Ridala põhikooli 5. klassi õpilane Kai Kurisman ajaga 1:19.27, mis andis N14 klassis 21. koha. Noormeeste parim oli Läänemaa KJK kuuluv Martin Teppan ajaga 58.47, mis andis M18 vanuseklassis 18. koha.

12 km pikuse jooksu lõpetas kokku 3159 jooksjat üheksast riigist. Võistluste võitjaks tuli Keenia jooksja Ibrahim Wachira Mukunga ajaga 36.52, edestades kindlalt Eesti parimaid Tiidrek Nurmet ja Alar Lampi.

Naistest võitis 13. aastane Luna Aleksandra Ladoga ajaga 45.29. Talle järgnesid aprilli algul Haapsalu 10 km võistluste 2 paremat Laura Maasik ja Olga Andrejeva, jättes seljataha paljukiidetud õed Luiged.

Kuigi ilm oli ilus päikeseline, oli rada kogu ulatuses väga pehme – kui otsustasid üle soo minna, nagu eelmistel aastatel korduvalt tehtud, võis isegi põlvini sisse vajuda. Raja kehva pinnase tõttu tekkisid üsna suured vahed jooksu lõppaegades.