Riigi sünnipäevanädal algas Virtsu koolis kõrgushüppevõistlusega

Kõrgushüppevõistlus Virtsu koolis. Foto: Stanislav Nemeržitski
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 7

Eelmisel aastal Lihulas toimunud noorte talvine kõrgushüppevõistlus sai sellel korral järje Virtsus. Virtsu kool võõrustas Eesti Vabariigi sünnipäevanädala esmaspäeval 40 noort kõrgushüppajat. Kokku peeti arvestust viies erinevas vanuseklassis. Eraldi toimus võistlus Virtsu lasteaia pisikestele põnnidele.

Võõrustaja, Virtsu kooli kõrgushüppe ajalugu tutvustades toome ära selle kooli paremad tulemused. Tütarlastest hoiab Virtsu Kooli rekordit praegu kaheksandas klassis õppiv 14 aastane Trinity Õismets. Mitmekülgne sporditüdruk ületas kooli rekordit tähistava 1.50 m 6. detsembril 2017 aastal Haapsalus. Poiste rekordi lugu on aga täiesti unikaalne. Selle püstitas 1989. aastal veel 13aastasena, samuti põhikooli eelviimases klassis õppinud Tõnis Soop. Tulemuse 1.65 ületanud Soobile andis 29 aastat tagasi lisajõudu kooli tolleaegse matemaatikaõpetaja lubadus, premeerida kooli rekordi püstitajat väga hea hindega just tema õppeaines. Hiljem on Tõnis Soop mänginud heal tasemel korv ja võrkpalli.

Ka praegused noored olid võistlustel tublid. Päris väikesed tundsid siirast rõõmu iga õnnestunud lati ületuse pärast. Kas see ületati selg, kõht, või jalad ees, ei omanud esimest-teist aastat koolis õppivate laste puhul erilist tähtsust. Säravate silmade ja tubli, paljudele elu esimese hüppevõistluse eest diplomi ja medali saamine muutis lapsed väga rõõmsaks. Mida vanemad lapsed võistlustulle astusid, seda tõsisemaks läks ka võistlus. Paljud püstitasid oma isiklikud rekordid ja oli mitmeid eneseületusi.

Lasteaia võistluse võitis kuue aastane Sandra Seržantov, kes alistas 65 sentimeetrit.

7-8aastaste poiste võitja oli Virtsu kooli poiss Reiko Viikmaa, temale alistus 85 sentimeetrit. Järgnesid võrdse tulemuse 75 sentimeetriga Lihula poisid Raiko Tšorni ja Henry Kurnim.

9-10aasta vanuste tütarlaste võistluses oli võitja Kertu Kesküla Lihula koolist, tulemusega 1.00 meetrit. Teise koha saavutas Liis Kaisel Virtsust tulemuseks temale 90 sentimeetrit, kolmas oli Pirgit Järva samuti Virtsust. Temale jäi kõrguseks 85 sentimeetrit. Sama vanade poiste võistlusel jagasid esikohta koolivennad Virtsu koolist. Reio Viikmaa ja Romet Kirves saavutasid tulemuseks 90 sentimeetrit.

11-12aastaste tüdrukute võistlusel näitas väga head lendu Maryan Mikiveer. Virtsu kooli tüdruk võitis võistluse 1.20-ga. Teist-kolmandat kohta jäid täpselt ühe meetriga jagama Virtsu kooli tüdruk Heleliis Loops ja Lihula kooli tüdruk Helena Klimpuš. Poiste võistlusel oli aga pinge väga kõrge. Üheksa osalejaga võistluse võitis Virtsu kooli õpilane Joonas Vestli. Temale tulemuseks 1.30. Keiro Ristikivi Lihulast ja Sander Arula Virtsust said mõlemad jagu 1.25-st. Kuid katsete arvuga võitis hõbemedali Keiro.

Marleen Põld Lihula koolist võitis 13-14 aastaste tütarlaste võistluse tulemusega 1.30. Virtsu tüdrukud Keitlyn Suur ja Maia Vatsfeldt ületasid vastavalt 1.20 ja 1.15. Poiste võistlusel said kaks Virtsu poissi jagu 1.30-st. Taas tuli lugeda katseid ja siin kulutas Robert Idvani, Geron Noorest selle kõrguse alistamiseks vähem jõudu. Kolmas oli Lihula poiss Stefan-Lauri Mölder, kes ületas 1.20.

Kõige vanemad võistlejad, 15-16 aastased sportlased olid Virtsu Koolist. Tütarlastest võitis Trinity Õismets 1.35-ga. Kerli Ristikivi hüppas 1.25 ja Kristiina Kukk 1.20. Poiste võistlusel sai Henri Kivisalu jagu 1.25-st.

Selline sai tore noortevõistlus väikeses maakohas. Võistluse hea kulgemise eest hoolitsesid Virtsu laste kehalise kasvatuse õpetaja Maarja Jõevee ja Virtsu kooli direktor Stanislav Nemerzhitski. Auhinnalaua aitasid katta Virtsu Kool ja Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi. Samuti suur tänu Kõmsi Kultuurimajale kõrgushüppemattide eest ja kõigile lastevanematele, kes võistlusteks oma panuse andsid.

Kõrgushüppevõistlus Virtsu koolis. Foto: Kadri Tšorni

Fotod: Stanislav Nemeržitski