0

Lihulas toimusid Eesti Koolispordi Liidu jalgpallivõistlused


Foto: Renno Silde

Lihula Gümnaasiumi spordihoones toimus juba kolmandat aastat Eesti Koolispordi Liidu Läänemaa tsooniturniir saalijalgpallis.

Tegemist on kõige noorema kooliastme, 1. – 3. klasside laste saaliturniiriga. See on võistlus, mis on ellu kutsutud Eesti KSL ja Eesti Jalgpalli Liidu ühisprojektina, kus põhirõhk on spordi ja liikumise tähtsustamisel.
“Läänemaa selle vanusegrupi turniirid on alati osavõturohked. maakond on ju väike ja sellepärast teeb see rõõmu,” ütles Eesti KSL projektijuht Helle Aitsen.

Lisaks kaasatakse igas maakonnas selle võistluse läbiviimiseks kohalik jalgpalliklubi. Läänemaal on selleks olnud Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Kõiki osalejaid autasustatakse võrdselt – koht turniiril ei oma tähtsust, tähtis on liikumine, sportimine ja lustimine koos sõbradega. Eesti KSL autasustab igat osalenud last selle võistluse jaoks spetsiaalselt valmistatud diplomiga, Eesti jalgpalli liit premeerib igat osalenud kooli jalgpalliga ja korraldaja klubi kannab hoolt maiustuste ja kohtunikebrigaadi eest.


Foto: Rene Lauri

Kokku sõitis Lihulasse üle Läänemaa saalijalgpalli mängima kümme võistkonda. Neist Haapsalu linna algkoolist ja kõigest 20 õpilasega Metsküla algkoolist osales koguni kaks võistkonda. Veel pakkusid oma koolilastele toreda jalgpallipäeva Haapsalu põhikool, Lihula gümnaasium, Martna põhikool, Taebla kool, Oru kool ja Kõmsi lasteaed-algkool. Kõikide koolide osavõtu üle on väga suur rõõm, kuid kindlasti tuleb esile tuua napilt 20 õpilasega kahe algkooli, Kõmsi ja Metsküla koolide osalemise.

Turniiril toimus kaks eraldi võistlust. Hommikupoolikul võtsid mõõtu suuremad koolid ja pärastlõunal maakoolid. Kõikide laste mängulust väärib suurt kiitust. Lisaks jalgpallilaste endi suurele rõõmule ja tahtmisele, elasid pisikestele pallivõluritele platsi ääres ja tegelikult lausa platsi pealgi kaasa nii õpetajad kui ka lapsevanemad. Viietunnine turniir läks kui lennates. Suur tänu kõigile koolidele osalemise eest.

Juba kevadel proovitakse samasugune turniir korraldada välitingimustes.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz