3

Kuldne käepigistus: vallavanemad saavad kokku üle 100 000 euro valuraha

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee


Kokku makstakse endise Läänemaa piires vallavanemaile ja volikogu esimeestele üle 140 000 euro.

„Kui riigikogu selle kuldse seaduse vastu võttis, tundus küll imelik, aga iga asjaga harjub,” ütles endine Hanila vallavanem Arno Peksar.

Peksaris tekitas pahameelt printsiip, et kõik omavalitsusjuhid saavad valurahaks 12 kuu palga sellest olenemata, kas ollakse töötanud kaks või 20 aastat. Kuue kuu palga saavad vallavanemad, kes pole ametis olnud aastatki.

„Proportsioonid on paigast ära,” märkis Peksar.

Enda valuraha kohta ütles Peksar, et võtab seda kui preemiat: „Ma olen 27 aastat ametis olnud ja ega ma ole preemiat saanud. Kui, siis kunagi ehk 13. kuu palka, kui sedagi.”

Peksar on üks neid vallavanemaid, kes saab kopsaka lahkumishüvitise sellest olenemata, et töökoht kohalikus omavalitsuses jääb alles. Peksar hakkab Lääneranna volikogu palgalise esimehena saama endisega enam-vähem võrdset töötasu. Vallavanemana teenis ta üle 1600 euro kuus, volikogu esimehena hakkab ta teenima ligi 1400 eurot. Peksari valuraha on ligi 20 000 eurot.

Senisest kõrgema palga peale saab endine Ridala vallavanem Helen Rammu, kes teenis vallajuhina veidi alla 1900 euro, aga Haapsalu aselinnapeana hakkab saama 2400 eurot. Kuna töökoht kadus, sest Ridala ja Haapsalu ühinesid, saab Rammu sellest hoolimata üle 21 000 euro lahkumishüvitist, 12 kuu palga, nagu seadus ette näeb.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Virtsulane
Virtsulane

Tore kuulda-lugeda endiste vallavanemate arvamust.
Kui nende meelest on tehtud “ülekohut”, siis nad võiksid ju oma saadava raha annetada!
Näiteks Virtsu Arenguseltsile.

lood
lood

Ärimees (Harjumaalt vist?),kes nii suurt summat ei võtnud,sest oskas arvestada,et nii palju ta ära teeninud ei ole selle töö eest ,ei kiidelnud midagi suurel suul.Lihtsalt tegi ja kõik,üleliigse annetas☺Austus ja lugupidamine!
Mis on rohkem väärt,kas puhas südametunnistus või teenimatu raha,eks igaüks mõelgu,kes oskab.😈

võrdsematest võrdsemad
võrdsematest võrdsemad

Ebaõiglane süsteem, seaduslik süsteem. Kõik nad said tasustatud oma tööd tehes. Hästi tastustatud. Võib veel aru saada neist, kes tööta jäid. Kuid maksta neile, kes said uue töökoha samuti omavalitsuses, on päris kummaline.

wpDiscuz