12

Merle Mäesalu: meie ühiskond pole valmis kooseluseaduseks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Merle Mäesalu
Merle Mäesalu. Foto: Urmas Lauri

Laupäeval toimus Tallinnas Pride'i geiparaad. Samal päeval teatas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juht Mart Helme, et Eesti peamine probleem on rahvastiku vähenemine ja negatiivne iive ning selle taustal lubada korraldada seksuaalvähemuste üritusi, on küüniline ja pahatahtlik.

Mart Helme sõnul hoiab EKRE neist omavalitsustest, kus osutub sügisestel kohalikel valimistel edukaks, igasuguse homopropaganda eemal.

Suur-Haapsalu volikokku kandideeriva valimisliidu Meie Inimesed esinumber Merle Mäesalu ütles, et see on väga delikaatne küsimus. „Pean enda omadega arutama, me ei ole sel teemal kollektiivset seisukohta kujundanud,“ nentis Mäesalu.

Merle Mäesalu sõnul on tunda, et meie ühiskond ei ole valmis ei kooseluseaduseks ega ka geide avalikeks üritusteks. „Kas see on propaganda, kui nad ütlevad, et korraldavad rongkäike selleks, et öelda: „Sallige meid“,“ arutles Mäesalu. „Ma saan aru, et inimestel on sättumus, et nad ei saa midagi teha, kuid meie ühiskond pole praegu selleks valmis, see on sipelgapesa torkimine.“

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vaba laps
vaba laps

näen silmis mingit kutsuvat tulukest, päris hirm hakkab, põgenen

2/3 pederastidest
2/3 pederastidest

imporditi mujalt, muidu oleks seal olnud osalejaid alla saja.

Toetan Kuglimuglit sõnumit
Toetan Kuglimuglit sõnumit

Samal arvamusel minagi.

urrunurru
urrunurru

kinnimakstud reklaam

Kuglimugli
Kuglimugli

Üldiselt on omasoolistesse halvustav suhtumine pärit nõukaajast, miskipärast on esile tõstetud seksuaalne orientatsioon, ehkki keegi neist ei käi ringi noks vöö peal ja on täiesti tavalised inimesed meie endi seast, käivad tööl ja tegelevad oma argipäevase eluga, kes kus. Ei nad häiri kedagi. Vaenulik suhtumine on suhtujate endi mõtteviisis kinni, osadel inimestel on halvustamine prioriteedi küsimus.

isnd
isnd

ei ole ju samad tavalised inimesed! Pederastid on ja need ei ole samad inimesed meie endi seast, väga suur vahe on ikka!

olaf
olaf

Lugesin enne, ette keskerakond pooldab kaudselt (otse ei ütle), samasoolist elustiili. Sotsid on juba selle tee valinud. Siin sama. Mis toimub. Kas Haapsalus hakatakse pedede festivali pidama?? Tänan, ei taha seda Haapsallu.

homme
homme

hakkavad retsid nõudma oma paraaade, nad ju ka erilised

sorts
sorts

mäesalu,sa lendad parteist!
nestor ja esitibla ossinovski on väga pedemeelsed.

einoh
einoh

aega veel on hakata näiteks lesbiks, või siis mingiks transiks

!
!

Kas selleks ikka saab hakata- mina seda küll ei usu. Mina vist olen natuke kiiksuga, aga mina nende suhtes sellist meeletut viha küll ei tunne-pigem on mul neist veidi kahju. Aga see on mulle küll vastukarva kui nad liiga väljakutsuvalt käituvad…ja neid rongkäike korraldavad..mõni on aga täitsa normaalse olekuga ja ei oskaks arvatagi, et neil selline sättumus (mis huvitav sõnaleid) on.

Hardi
Hardi

Jah, selleks saab hakata. Isikklikult tunnen neist mitmeid. Teeme aga propagandat, et omataoliste iharus on täiesti OK ja varsti on nende arv, KES ON SÜNDINUD OMAPÄRASE SEKSUAALSUSEGA” tõusnud märgatavalt. Jõudu paraadideks, vastava kirjanduse levitamiseks ja samasooliste pjedestaalile tõstmiseks!

wpDiscuz