7

EELK aasta juhatuse esimees on Haapsalu koguduse juht Madis Kütt

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Madis Kütt Foto Eesti KirikMadis Kütt. Foto: Eesti Kirik

Haapsalu Püha Johannese koguduse juhatuse esimees Madis Kütt valiti reedel 2016. aasta juhatuse esimeheks, teatas Lääne praost Leevi Reinaru.

Madis Kütt on Haapsalu koguduse juhatuse esimees 1992. aastast.

„Ta on pühendunud koguduse teenimisele ja kirikutööle,” kirjutas piiskop Tiit Salumäe Facebookis. „Ka väljaspool kogudusetööd on ta teeninud ära usalduse.”

Juhatuse esimehena on Madis Küti korraldada koguduse majanduselu. Praegu on kogudusel suurema tööna käsil kogudusemaja renoveerimine. Kütt laulab koos abikaasa Tiinaga ka koguduse esinduskooris Toomkoor.

Kütt valiti aasta juhatuse esimeheks kaheksa kandidaadi seast. Iga praostkond sai esitada ühe kandidaadi, Küti esitas Lääne praostkond, selgitas praostkonna sekretär ja Lääne-Nigula koguduse juhatusse esimees Tiina Võsu.

„Madis on teinud oma tööd väga tublisti,” sõnas Võsu. „Ta on EELK kirikogu saadik, majandusnõukogu ja Lääne praostkonna nõukogu liige.”

Läänemaal on aasta juhatuse esimehe tiitli saanud kaks inimest: Tiina Võsu ja Madis Kütt.

Aasta juhatuse esimees valiti reedel Tartus koos EELK kongressiga peetud juhatuseesimeeste konverentsil.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Külamees
Külamees

Rahvas kas te tõstamenti ka lugenud olete?Kõikse tegusam apostel Paulus sai ka sääl kristlasi taga kiusanud Saulusest. Tegija jääb tegijaks noh.

juss
juss

kommunist on surmani kommunist!

jussike
jussike

endast räägid või?

reisisell
reisisell

Inimene peab kõik ametid järgi proovima, kus sa muidu tead, mis su kutsumus on või milles oled tõeliselt hea. Mõne mehe tööraamat oli vanasti nagu reisiselli matkapäevik, mis tähendab julgust võtta vastu uusi väljakutseid nagu nüüd öeldakse.
Inimese muutmine on kuritegu, aga muutumine on arenemine.

jass
jass

Ta oli Külvaja kolhoosi Nõukogude Liidu partei sekretär! No kui kiiresti ajad muutuvad. Aga tegelikult ka litsist võib inimene saada.

lts
lts

tegelt ei saa

tiitel
tiitel

See on nagu aastaema valimine või… Ei saa ka jumalasulased sellest üle ega ümber. Aga eks me kõik vajame siin ilmas jumalikku valgustust.

wpDiscuz