7

Hanila volikogu arutab taas kooli sulgemist

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vatla kooli hääletus Hanila volikogusHanila volikogu on Vatla kooli sulgemist juba kahel korral arutanud. Viimati jäi peale otsus kool sulgeda. Foto: Urmas Lauri

Tulevasel Pärnumaal Hanilas hakkab vallavolikogu taas arutama Vatla kooli sulgemist, mis on kolmapäeval toimuva istungi päevakorra esimene punkt, kirjutab Pärnu Postimees.

Hanila volikogu esimees Mardo Leiumaa lubas teemat kommenteerida pärast istungit, kuid märkis, et lastevanemate avaldusel on vähemalt seitse allkirja. Hanila volikogu otsustas Vatla kooli sulgeda sügisest, sest õpilaste arv on jäänud alla 12 ja märtsis sellekohane otsus tehtigi. Sulgemise poolt hääletas kuus ja vastu oli viis rahvaesindajat.

Lapsevanemad on teinud ettepaneku, et Vatla koolist võiks saada Virtsu kooli filiaal või kool tuleks jätta alles, kuni haldusreformi ühinemisprotsess kestab. Hanila vallas on kolm kooli: Vatla kuueklassiline, Virtsu üheksaklassiline ja Kõmsi lasteaedalgkool. Lääne maakonna Hanila ja Lihula vald ühinevad Varbla ja Koonga vallaga ning moodustub Lääneranna vald Pärnu maakonna koosseisus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ma
ma

vald on ainult vahelüli meie suurte otsustajate vahel.Vald peab siis hakkama iga pere ukse taga kooli pidama?

Imelik
Imelik

Paraku see sotsiaalne rahakott on täidetud majandusliku sisuga. Seega seos on otsene- kulutad ebamõistlikult, saad vähem sotsiaalsust.

Hehh
Hehh

Vald pole ettevõte. Valla eelarve on sotsiaalne rahakott. Selles teemas majanduslik otstarbekus on väga vale väljend.

Ema
Ema

Eelmine kommentaar on ikka imelik: Vatla rahval oli aega mõelda. Justkui Vatla ei olegi Hanila valla asi ja Hanila valda justkui ei huvitaks, kas Vatlas on elu või sureb üldse välja.

Imelik
Imelik

Väga äraspidine loogika sel emal. Küsin siis otse. Kas kool tuleb sinna , kus on noori inimesi või noored inimesed lähevad sinna, kus on kool?

Imelik
Imelik

Kool ei ole l hoone, kinnistu või seltsimaja, vaid õppeasutus.

ma
ma

ei saa aru, mida seal veel vaielda on? Mõistlik ja majanduslik otsus on ju tehtud.See teema pole täna päevakorda kerkinud, Vatla rahval oli aastaid aega mõelda, mida teha, et kool alles jääks.

wpDiscuz