9

Linnamäe tanklat kirvega rünnanud mees sai tingimisi vanglakaristuse

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Linnamäe tankla

Linnamäe tankla. Foto: Urmas Lauri

 

Läinud aasta lõpus seisis Haapsalu kohtumajas kohtupingis 33aastane Janno, kes oli üritanud Linnamäel ASi Krooning tanklast raha varastada.  

Tegu, mille eest varem grupiviisilise varguse eest karistatud Janno kohtu alla läks, pandi toime mullu 24. juuli varahommikul. Kella kolme paiku hommikul püüdis mees Linnamäe kütusetankla makseterminalist raha varastada.

Terminalist raha kättesaamiseks lõhkus ta terminali kirve ja metallvardaga, kuid tulemusteta: rahakasti, milles oli tol hetkel ligi tuhat eurot, ta avada ei suutnud. Lõhkumine avastati hommikul. „Kätte ta sealt midagi ei saanud, paugutas tühja,” kommenteeris Haapsalu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Indrek Tohter. 

Tohter tunnistas, et politseinikel tuli lõhkuja tabamiseks kõvasti tööd teha. Ta selgitas, et kaamerate järgi polnud lõhkujat võimalik tuvastada ja kuna tegemist oli mujalt hiljuti siia kanti elama tulnud inimesega, läks temani jõudmisega aega. „Poisid nägid hulga vaeva ja pidid suure tüki andmeid läbi töötama, enne kui mehele lõpuks välistamise meetodil jaole saadi,” rääkis Tohter. 

Pärnu maakohus määras Jannole tingimisi karistuseks neli kuud vangistust 18 kuu pikkuse katseajaga. Mehel tuleb ASile Krooning tasuda ka makseterminali korpuse lõhkumise kahju, kokku 2760 eurot. Samuti tuleb tasuda 645 eurot sunniraha ning 120 eurot menetluskuludeks.

 

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
To villakov
To villakov

Ise oled terpiila. Ega te seal paremad pole.

Villakov
Villakov

Kreegid taeblast jälle lõhuvad ja kaklevad.terpiilad

Kurtka
Kurtka

Kreek tegelebki selliste asjadega ja kogu pere on kriminaale täis. Aina kohtumaja vahet ja vahepeal politseis ka.

angela
angela

Meie aare oleks küll libisenud ja kitsekest ka pannud..

Jane
Jane

Politsei näeb vaeva, võtab kirvemõrtsuka kinni, toimetab ka kohtumõistja ette ja kohtunik vibutab ainult sõrme. Teine kord kui lööb inimese maha, alles siis saame teda kohtulikult karistada.

Imelik
Imelik

Varas ja mõrtsukas ei ole samatähenduslikud sõnad?

Kuna
Kuna

..sisulist karistust polnud,saad asja üle juurelda siis, kui tüüp sulle paar tabavat pauku pannud on …

Imelik
Imelik

Sulle juba on keegi “pannud”?
“…karistuseks neli kuud vangistust 18 kuu pikkuse katseajaga.. Mehel tuleb ASile Krooning tasuda ka makseterminali korpuse lõhkumise kahju, kokku 2760 eurot. Samuti tuleb tasuda 645 eurot sunniraha ning 120 eurot menetluskuludeks.”

Päris kahju
Päris kahju

…politseinikest,kes palju vaeva pidid nägema röövli tabamiseks,aga sisulist karistust ikka ei järgnenud. Ja tihti on meie kohtuotsused kannatanutele näkku sülitamine. Vähemalt pool aastat mõtlemisaega trellide taga oleks ta pidanud küll saama….

wpDiscuz