1

Kestvuskross: Reio Engman alustas võitudega

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

motokross Reio EngmanLääne Motoklubi krossisõitjatele algas hooaeg kestvuskrossidega, mis viis läänlased võistlustulle Valgamaale Vilaskisse ning Pärnumaale Potsepa krossirajale.

Vilaskis peetud EMV esimesele etapile suvises kestvuskrossis asus starti kolm läänlast – E2 klassis oli võistlustules Kert Pääbo (Yamaha) ning veteranid 40+ arvestuses läksid rajale Reio Engman (Yamaha) ning Argo Laherand (Yamaha). Liivasel rajal oli esikohavääriline sõit Engmanin, kellele oma klassis vastast ei olnud. Argo Laherand lõpetas sõidu kümnendana. Head hoogu näidanud Kert Pääbot tabas ebaõnn – viga saanud summuti võttis mootorrattalt võimsuse ning läänlane pidi leppima E2 klassis seitsmenda kohaga. Üldarvestuses võttis võidu Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK)

Möödunud nädalavahetusel koguneti Potsepa karjääri. Kui Vilaskis oli võistlusrada suvine, siis Pärnumaa üllatas külmunud maaga, mis tegi sõiduolud vägagi keeruliseks. Lääne MK sõitjatest oli kõrgeimal poodiumiastmel taas Reio Engman. Kuid ega võit kergelt tulnud. Rada oli sobilikum enduro sõitjatele ning läänlase lähimal konkurendil Toivo Nikopensiusel (Yamaha, Paikuse MK) on sellel alal suured kogemused. Mehed sõitsid terve sõidu ratas-rattas, kuid lõpuks õnnestus Engmanil pärnakat edastada viie sekundiga. Argo Laherand lõpetas kümnendana. E2 klassis kihutav Kert Pääbo tuli taas hea hooga, kui ka seekord tabas teda ebaõnn – rehvide purunemine lõpetas tema päeva. Üldarvestuses oli kõige kiirem mees rajal Aigar Leok.

EMV arvestuses on Engman maksimumpunktidega liider ning Laherand hoiab 8.kohta. Kert Pääbo hoiab E2 klassis 8. kohta.

Kestvuskrossi hooaeg jätkub sügisel ning võistluskalendris on ka Haapsalu etapp. Lääne MK sõitjad on võistlustules järgmisel nädalavahetusel Maardus TOP200 sarja avaetapil ning noored krossisõitjad alustavad Viljandi lähistel Holstre-Nõmmel Eesti noorte karikavõistluste sarjaga.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sass
Sass

Hr. Prikk , teadmiseks Sulle , et Lääne MK sõitjatele hakkas hooaeg juba Saku krossiga.

wpDiscuz