50

Ringkonnakohus mõistis Nõva vallavanema süüdi

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Deiw Rahumägi

Deiw Rahumägi. Foto arhiiv

Tallinna ringkonnakohus mõistis täna süüdi Nõva vallavanema Deiw Rahumägi, keda prokuratuur süüdistab ametiauto kuritarvitamises ja vallale rahalise kahju tekitamises.

Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegium rahuldas osaliselt Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Küllike Kase apellatsiooni Rahumägi kohtuasjas ja mõistis ta süüdi ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Selle eest karistas ringkonnakohus teda rahalise karistusega 150 päevamäära ehk 7569 euro ulatuses.

Eelmises kohtuastmes käsitles Pärnu maakohus ametiisiku poolt dokumendi võltsimist ja teadvalt võltsitud dokumendi kasutamist väärteona. Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas Rahumägit ka omastamises – ta võttis valla kütusekaardiga bensiini, tekitades sellega üle seitsmesaja eurose kahju, kuid maakohtus ei leidnud see tõendamist ning ta mõisteti selles osas õigeks.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud, selle peale võib 30 päeva jooksul esitada kassatsiooni riigikohtule, teatas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Carol Merzin.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kohalikule
Kohalikule

Vallavanem ei anna volikogu esimehele tööd! Volikogu valib ikka vallavanema ametisse.

eks ta ole
eks ta ole

kuna Kilk on valla ettevõte, peab volikogu esindaja ameti poolest juhatuses olema (minu teada), nii et kõigepealt võtab üks tööle ja siis teine 🙂

Tädi+Maali
Tädi+Maali

Põhikirja järgi valib juhatuse nõukogu . Volikogu liige ei pea see olema.

Tädi Maali
Tädi Maali

OÜ Nõva Kilk juhatuse liikme -volikogu esimehe Peeter Kallasega tegi vist töölepingu ikka sõber Deiw.

.
.

Tüüpiline võimuesindaja .

kohalik
kohalik

Kuidas sa ikka umbusaldad oma tööandjat, vallavanem ju otsene tööandja volikogu esimehele ja kooli direktorile

karu kati
karu kati

Eksisteerib ju ka reaalne võimalus, et mõistetakse viimases kohtuastmes süüdi, mis tähendab automaatselt töölt kõrvaldamist. Pigem läheb volikogu seda teed, kui et hakkab oma semu umbusaldama.

mida te
mida te

Nurisete siin, et vallarahvas pole saanud vallavanemat ise valida, aga kes volikogu valis ah? Ise tehtud hästi tehtud. Ei ole seda näppu küll mitte kellegi teise suunas kui vaid iseenda suunas vibutada.

kohalik
kohalik

Pole hullu, vallavanema ettepanekul moodustatakse Nõva osavald Nigula vallas, nii, et skeemitamine jätkub.

viidikas
viidikas

Noh kodanikud, saite nüüd s..hunnikus sonkida, mis edasi? Tulete omapoolsete paremate ideedega lagedale või jäätegi siia oma veriseid hingehaavu eksponeerima?

eit
eit

Tubli Deiw! Haarasid härjal sarvist! Aga seda suures ahnuseihaluses tähele ei pannud, et härg kuristiku poole teel oli. Volikogult on ehk preemiatki oodata?

kohalik
kohalik

Tubli Deiw kaeba edasi, oled ju õige mees.

no
no

Eksole mugav sirutada käsi millegi järgi, mida ise välja teeninud ei ole. Hea, et käed pikemad ei ole.

kohalik
kohalik

Valige aga P Kallast, küll ta leiab sõbra keda siia tuua.

ka kohalik
ka kohalik

Õnneks rohkem taolisi valimisi ei tule.

wpDiscuz