1

Digiteega soovib liituda ligemale 7000 pärnumaalast

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

DigiTee 2016-12-29 12.30.52Üleeile lõppenud rahvaküsitlusel andis Digitee projekti eestvedajaile ülikiire interneti soovist teada 6714 majapidamist, kirjutas Pärnu Postimees.

"Selgelt üle poole maapiirkondade majadest, kus inimesed elavad aasta läbi, tahtsid ühendust," märkis Digitee projektijuht Valdur Telve. "Meie oleme praeguse seisuga rahul."

Nüüd hakkavad ettevõtmise organiseerijad kavandama avalduste põhjal töid ja arvutama nende maksumust.

Veel eelmise aasta lõpul olid Digitee eestvedajad arusaamisel, et projekt end õigustab end siis, kui sellega sooviks liituda 15 000 hoonet, kaasa arvatud kortermajad.Digitee küsitlus algas mulli 1. oktoobril ning toona teatati, et neile, kes liituvad Digitee lairibavõrguga kohe võrgu väljaehitamise alguses, on orienteeruv liitumistasu suurus 300 eurot. Kõikidel hiljem liitujatel tuleb tasuda liitumistasu vastavalt ühenduse tegelikele väljaehitamise kuludele.

Projekti, kus osalevad kõik Pärnumaa omavalitsused ning Hanila ja Lihula vald Läänemalt, algatasid Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskus, Pärnu mavalitsus ja Pärnumaa  omavalitsuste liit.


Vt kaa: "Täna algas Lõuna-Läänemaal küsitlus ülikiire internetiühenduse soovijate väljaselgitamiseks"
 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Läänemaa ja Raplamaa moodustavad ühise Digikonna | Lääne Elu

[…] "Digiteega soovib liituda ligemale 7000 pärnumaalast", "Pärnakad viivad Lihula 21. sajandisse" […]

wpDiscuz