0

Parvlaev Tõll on Poolas ametlikult vastu võetud

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tõll (ts laevad)
Parvlaev Tõll. Foto: TS Laevad

Täna, 5.jaanuari õhtul võttis TS Laevad OÜ juhatuse liige Mart Loik Poola laevatehaselt Remontowa vastu parvlaeva Tõll, mis tähendab üleandmist-vastuvõtmist akti vormistamist ja omandiõiguse ülemineku dokumentide vormistamist. Eesti saatkond Varssavis väljastas laevale ajutise liputunnistuse. Ühtlasi tasus TS Laevad Remontowa tehasele viimase osamakse.

Mart Loigu sõnul väljastas klassiühing (DNV) laevale vajalikud sertifikaadid. „Poolas on kohal ka Veeteede Ameti esindaja, kes viib läbi laeva meresõiduohutuse alase auditi ajutise meresõiduohutuse korraldamise tunnistuse ( ISMC) väljastamiseks ning kinnitab laeva vastavuse kehtivatele nõuetele,“ lisas Loik.

Laev registreeritakse Eesti kohturegistri laevaregistris Eestisse saabumisel.

Enne laevatehasest väljumist tuleb teha veel viimased ettevalmistused ehk läbi viia õppused meeskonnale, varustada laev vee, toiduainete ja kütusega.

Koduteed alustab Tõll nädalavahetusel või hiljemalt järgmise nädala alguses. Teekond Poola laevatehasest Eestisse võtab orienteeruvalt kaks päeva. Esimene peatus Eestis saab olema Virtsu sadamas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz