1

Arenguseire keskuse juhatajana asub tööle Tea Danilov

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

 

Riigikogu kantselei juurde moodustatud arenguseire nõukoda valis keskuse juhatajaks Tea Danilovi, kes seni töötas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktorina.

Arenguseire nõukoja esimehe Priit Rohumaa sõnul osutus Danilov valituks tänu oma kogemusele majandusarengu, innovatsiooni ja ettevõtluse vallas. „Arenguseire keskuse juhatajal on lai tööpõld, kus tuleb analüüsida Eesti toimuvaid arenguid, kaasata erinevate valdkondade eksperte ning teavitada nii poliitikuid kui laiemat avalikkust,“ ütles Rohumaa.

Tea Danilov on varasemalt töötanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis siseturu osakonna juhatajana, majandusarengu osakonna juhatajana ning tehnoloogia ja innovatsiooni talituse juhatajana. Danilov on omandanud majandusteaduse magistrikraadi Tartu ülikoolis.

„Arenguseire keskus tuleb alles käivitada. Loodan sellest kujundada mõttekoja, mida Eesti poliitikakujundajad tunnustaksid,“ ütles Danilov.

Riigikogu võttis 14. juunil vastu arenguseire seaduse, mille alusel lõpetati arengufondi tegevus ning moodustati arenguseire läbiviimiseks arenguseire keskus riigikogu kantselei juurde. Arenguseire keskuse ülesandeks on koostada ühiskonna pikaajaliste arengute analüüse ja arengustsenaariume ning jälgida nende elluviimist. Selle edukaks läbiviimiseks kaasatakse erinevaid sihtgruppe ja teavitatakse avalikkust tulemustest.

Arenguseire keskus teeb riigikogu majanduskomisjonile ülevaateid läbiviidud seiretest ja kavandatavatest tegevustest ning täidab arenguseire nõukoja antud ülesandeid. Tea Danilov asub ametisse tuleva aasta 23. jaanuaril.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jääkelder
jääkelder

miks siit külma õhkab, ehk lootus sureb viimasena

wpDiscuz