0

Vaata, milliseid filme saab tänavusel HÕFFil näha

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

HÕFFi avarongkäik 2015. Foto. Urmas Lauri

HÕFFi avarongkäik 339
Mullune HÕFFi avarongkäik. Foto: Urmas Lauri

29. aprillist 1. maini kestev Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF) kutsub kõiki filmisõpru Haapsallu tähistama kevadet koos žanrikino tippude ja nimekate külalistega.

Festivali sooduspassid on tänasest müügil.

Üheteistkümnendat sünnipäeva tähistav Baltimaade ainukene žanrifilmidele keskenduv filmifestival demonstreerib traditsiooniliselt viimase aasta parimaid, julgemaid ja originaalsemaid linateoseid hoogsatest põnevikest kriipivate õudusfilmideni. Juba festivalidel kriitikutelt ja publikult üksmeelse tunnustuse saanud hittfilmide kõrval üllatame publikut ka mitme esilinastuse ja rariteetse klassikaga 35 mm filmikoopialt, mida seni Eestis suurelt ekraanilt pole näidatud.

Vaatamist jagub nii noortele kui ka kogu perele, ning loomulikult ei puudu programmist ka friigi- ja ekstreemfilmide sektsioon. Kokku näidatakse festivalil orienteeruvalt 25 täispikka filmi.

Esimest korda festivali ajaloos on tiheda filmiprogrammi kõrval ka temaatilised eriüritused raamatulaadast robotite ehitamiseni.

Nii eriürituste kui filmiprogramm täieneb jooksvalt ja avaldatakse täielikult PÖFFi veebis 8. aprillil. Jooksvaid programmitäiendusi saab näha HÕFFi sotsiaalmeediakanalites.

Tänaseks on teiste hulgas programmis koha leidnud allolevad filmid:

Teekond lõunasse / Southbound (USA 2015). Režissöörid Roxanne Benjamin, David Bruckner, Patrick Horvath, Radio Silence. Põhiprogramm. Viiest omavahel ühendatud luupainajalikust õudusloost koosneva horrorantoloogia on inspireeritud Stephen Kingi loomingust ja kuulsast 1980ndate telesarjast “The Twilight Zone”. Filmi ootamatusi täis süžeekäänakute eest hoolitsevad autorid, kes on teieni toonud sellised žanrihitid nagu “Signaal”, “V/H/S” jt. “Teekond lõunasse” esilinastus toimus 2015. aasta Toronto filmifestivali Midnight Madness sektsioonis. Filmi klipp:

Baskin (Türgi, USA 2015). Režissöör Can Evrenol. Põhiprogramm. “Baskin” šokeeris oma stiililt ja jutustamislaadilt eelmisel aastal publikut kohe selle esilinastusel Toronto filmifestivalil, olles tänaseks saavutanud potentsiaalse kultusfilmi maine. Režissööri enda samanimelise lühifilmi (2013) ainetel valminud täispikast filmist, mis räägib ühel saatuslikul ööl väljakutse peale pahaendelist üksildast maja vaatama läinud politseipatrullist, plaanitakse teha juba suure eelarvega uusversiooni. “Baskin” pälvis Austini filmifestivalil parima režissööri auhinna. Filmi klipp:

Sorgenfri (Taani 2015). Režissöör Bo Mikkelsen. Põhiprogramm. Idüllilises taani väikelinnas Sorgenfris hakkavad juhtuma kummalised sündmused, kui linnakesse saabuvad sõjaväelased ja kodudest ei lubata kellegil lahkuda. Kui selgub, et tervet linna on tabanud surmav viirus, võtab üks perekond sihiks surmaorust põgeneda. Režissöör Bo Mikkelseni esimene täispikk mängufilm on saanud ohtralt kiidusõnu nii Stockholmi, Sitgesi kui Londoni filmifestivali publikult. Filmi klipp:

Cat Sick Blues (Austraalia 2015). Režissöör Dave Jackson. Friigifilmide programm. Üllatustest pulbitsev ja kohati šokeeriv friigifilm “Cat Sick Blues” võib paljudele kujuneda üheks lahedamaks avastuseks tänavusel festivalil. Vaid kodumaal Austraalias ja Hispaanias linastuda jõudnud horrorkomöödiat ei soovita vaadata kassiarmastajaile. Filmi klipp:

Sünged lood / Fabulas Negras (Brasiilia 2015). Režissöörid Rodrigo Aragao, Petter Baiestorf, Joel Caetano, José Mojica Marins. Friigifilmide programm. HÕFF jätkab Ladina-Ameerika underground-žanrifilmi tutvustamist värske horrorantoloogia näol, mis viib meid Brasiilia folkloori keskele, kus elavad libahundid, nõiad, kummitused ja kõikvõimalikud koletised. Eelsoojendus meie enda “Rehepapi” ootuses. Filmi klipp:

Filmiprogramm täieneb kuni 1. aprillini. Kava ja programm täies ulatuses on avalik 8. aprillist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz