0

Rein Kruusmaa: oleksin pidanud laskma pakkujail ise hinnapakkumise ära muuta

Avatar

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

rein kruusmaa

Risti endine vallavanem Rein Kruusmaa kohtupingis. Foto: Kristjan Kosk

Täna jätkus Haapsalu kohtumajas kohtuprotsess endise Risti vallavanema Rein Kruusmaa üle, keda süüdistakse soodustuskelmuses, ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises.

Kruusmaa rääkis kohtule, et esitas 2011. aastal põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile (PRIA) toetuse saamiseks taotluse koos kolme hinnapakkumisega, eesmärgiga saada raha, et renoveerida Risti endine raamatukoguhoone tervisekeskuseks.

Kuna tervisekeskuse renoveerimiseks tulnud kolm hinnapakkumist ei olnud Kruusmaa hinnangul võrreldavad, otsustas Kruusmaa hinnapakkumisi enda äranägemise järgi muuta. „Muutsin hinnapakkumisi ise, kuid hinnapakkumisi teinud ettevõtete esindajad olid muutmise hetkel minu kabinetis või informeerisin ma neid sellest suuliselt,” ütles Kruusmaa kohtule. Kruusmaa lisas, et osapooled olid tehtavate muudatustega nõus.

Kruusmaa tunnistas, et tagantjärgi mõeldes ei käitunud ta kõige korrektsemalt. „Oleksin pidanud laskma muudatused teha pakkujail, mitte ise,” sõnas Kruusmaa.

Vajadust hinnapakkumisi muuta põhjendas Kruusmaa sellega, et vähemalt kahel pakkujal esines hinnapakkumises suuri puudujääke. „Põhilised puudujäägid ilmnesid küttesüsteemi lahenduses,” lisas Kruusmaa.

Kohtuprotsess jätkub 10. märtsil kohtuvaidlustega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kruusmaa
kruusmaa

on huvitav tegelane- teeb hanke,ise muudab, ise kutsub pakkujad vaibale ja ötleb,nüüd on nii ja ärge kobisega,peate olema rahul.tundub, et mehel on peaga midagi lahti-hangetel on väga ranged ja täpsed kriteeriumid, sellepärast ongi hange ja pakkumine, et selguks parim, mitte et vallavanem kirjutab suvalise jama ja siis esitab firmadele ja ütleb,et ongi hangi-lõuad pidada ja edasi teenida,peaaegu nagu Peeter esimene.Aga jah,annab jumal ameti,annab ka mõistuse,aga vahel vist ei anna ka.Ei taha üldse parastada,aga tõsiselt imestama paneb küll

vanamees
vanamees

Mis te vingute. Inimene tahtis oma VALLALE parimat, mitte iseendale. Need hangete reeglid on teadagi totralt jäärapäised. On siis mõni suurem hange protestimata jäetud?

Maali
Maali

Võinuks vajalikud hinnapakkumused kohe ise koostada ja informeerida pakkujaid! TEHTUD! Irw.

Kurb
Kurb

Kõik kõnts ladestub lihulas!!!!!

Teele
Teele

Sõbrad ikka aitasid töökohta leida ,kuigi Lihulast ei tea ööd ega mütsi.
Aga see polegi sellistel oluline ,peaasi palk jookseks.

jaan
jaan

Jaa nõüd siis selline Lihula vallavalitsuses kanda kinnitanud ja tööposti hankinud.

wpDiscuz