EKRE korraldab Haapsalus ürituse Euroopa islamiseerimise vastaste meeleavalduste toetuseks

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

EKRE mart helme moonika helme  Andrus Karnau (9)EKRE esimees Mart Helme ja Moonika Helme selel aasta kevadel Taksi pubis. Foto: Andrus Karnau

Eesti Konservatiivne Erakond korraldab 6. veebruaril kell 15 üle kogu Eesti toetusüritusi, et avaldada solidaarsust paljudes Euroopa linnades samal ajal toimuvatele massiimmigratsiooni ja Euroopa islamiseerimise vastastele protestiaktsioonidele.

Eesti toetusaktsioonid on kohvikuõhtu-formaadis. Haapsalus toimub üritus Talumehe kõrtsis. 

Lisaks sellele toimuvad aktsioonid Tallinnas Kaarli kooli ruumides (Toompuiestee 4), Muhus Liival kohvikus Koek & Moes, Veskisilla puhkemajas Viljandi lähedal, Rakveres Berlini trahteris, Paides Vabalinna Majas, Põlvas Vana-Vaksali pubis ning Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ja Võru kontoris.

Euroopas toimuvate meelavalduste taga on parempoolseid konservatiivseid jõude ühendav koostöögrupp Fortress Europe, kuhu kuulub paljude Euroopa riikide rahvaliikumiste (nt PEGIDA, Blok Proti Islamu, Finnish Defence League jpt) ning erakondade esindajaid. Eestit esindab koostöögrupis Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Fortress Europe, kuhu kuuluvad ka venemeelne Itaalia erakond Lega Nord ja poliitiline liikumine ­PEGIDA, on oma meeleavaldustel väljendatud toetust ka Putini poliitikale.

EKRE pressiteates selgitatakse, et koostöörühm kutsuti kokku, et ühiselt võidelda Euroopas massiimmigratsiooni ja islamiseerimise vastu ning rahvusriikide erinevuste säilitamise nimel. Korraldajad prognoosivad, et ainuüksi Saksamaal kavatseb 6. veebruari meeleavaldustel osaleda kümneid tuhandeid inimesi, Poolas toimuvad meeleavaldused kümnes, Prantsusmaal neljas linnas ning paljudes teistes kohtades, muuhulgas ka Austraalias.

Eesti Konservatiivse Erakonna juhatuse liikme ja toetusürituste koordinaatori Maria Kaljuste sõnul ei tohi Eesti Euroopas toimuvaid protsesse passiivselt pealt vaadata. „Aastatepikkuse multikulti-propaganda ja islami pealetungi tõttu on ohus nii Euroopa kultuur kui ka rahvusriigid. Paljude Euroopa riikide valitsused ei suhtu sellesse ohtu täie tõsidusega. Seetõttu on parempoolsed jõud Euroopas hakanud tegema omavahelist koostööd, et probleemi rohkem teadvustada. Iga päevaga liitub Fortress Europe algatusega uusi rühmitusi ja huvigruppe. Me oleme tunnistajaks konservatiivse Euroopa taassünnile.“

Riikide-ülese koostöö aluseks on 23. jaanuaril Prahas vastu võetud deklaratsioon, mis muu hulgas sedastab: „Me ei alistu ega loovuta Euroopat vaenlastele. Me oleme valmis astuma vastu poliitilisele islamile, radikaalsetele islamirežiimidele ja nende Euroopa kollaborantidele. /…/ Me austame Euroopa rahvaste iseseisvust ja kõigi Euroopa riikide inimeste õigust otsustada oma asjade üle nii nagu nad õigemaks peavad. Me peame pühaks kõigi Euroopa riikide kodanike õigust kaitsta oma maa piire ning õigust otsustada selle üle, milliseid migrante nad oma riiki lubavad ja milliseid mitte. Me juhindume ühistest Euroopa juurtest, traditsioonidest ja väärtustest, nagu ka Euroopa rahvaste ajaloolisest koostööst.“

6. veebruaril Eesti linnades toimuvatel kohvikuõhtutel on kavas vaadata kõigi protestiaktsioonis osalevate riikide esindajate videopöördumisi ning arutleda massiimmigratsiooni, islami peatungi ning Euroopa väärtuste üle. „Kohvikuõhtutele on teretulnud kõik, kes peavad oluliseks saata nii meie kui ka teiste Euroopa riikide poliitikutele sõnum, et ennekõike tuleks hakata seisma oma riigi ja rahva eest,“ ütles Kaljuste.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Väga
7 aastat tagasi

…vajalik üritus.Sest loota saame ainult iseendale…

Karuott
7 aastat tagasi

olen kohal…

meelevaldaja
7 aastat tagasi

Tore oleks kui ei korraldaks