10

Omniva suleb Läänemaal kaks postkontorit

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

virtsu-postkontor-katrin-parnpuu

Omniva kavatseb lähiaastatel sulgeda kõik postkontorid. Katrin Pärnpuu foto

Omniva paneb jaanuaris kinni Kullamaa ja Nõva postkontori, mõlema asemel alustab tööd postipunkt.

Hiljaaegu teatas Omniva Kullamaa vallavalitsusele, et soovib lõpetada Goldenbecki majas asuva postkontori ruumide üürilepingu.

„Kullamaal liiguvad postiteenused postkontorist postipunkti,” ütles Omniva kommunikatsioonijuhi kt Erki Varma.

Kullamaa postkontor on viimast päeva lahti 13. jaanuaril. 14. jaanuarist alustab Kullamaa A ja O kaupluses tööd postipunkt.

Kullamaa vallavanem Jüri Ott ütles, et talle ei olnud teade postkontori üürilepingu lõpetamisest ootamatu.

„Paari-kolme kuu eest oli jutt, et hoiavad postkontorit lahti nii kaua kui võimalik. Järelikult siis enam võimalik ei ole,” ütles Ott.

Oti sõnul on postkontori kinnipanek märgilise tähendusega.

„Loomulikult saavad inimesed oma asjad aetud. Jutt regionaalpoliitikast aga on ilus metafoor. Riigi poliitika on tõmmata teenused maalt ära ja siis öelda, et maal pole teenuseid,” ütles Ott.

Erki Varma sõnul paneb 29. detsembril ukse kinni ka Nõva postkontor ja 5. jaanuaril alustab raamatukogus tööd postipunkt.

Omniva teatas septembris, et suleb viie aasta jooksul kõik postkontorid. Nende tegevus viiakse poodides ja raamatukogudes avatavaisse postipunktidesse. Sellega loodab ettevõte vältida iga-aastast mitme miljoni euro suurust kulu. Postipunkti ja postkontori vahe on selles, et postkontoris pakub teenust Omniva, postipunktis see, kellega on Omniva lepingu sõlminud.

Postipunkt pakub kõiki universaalseid postiteenuseid: saab saata kirja, tähtkirja ja pakki, teha makseid, tellida ajalehti-ajakirju jms.

Läänemaale jääb pärast Kullamaa ja Nõva postkontori sulgemist veel seitse postkontorit: Haapsalus, Lihulas, Vormsis, Linnamäel, Paliveres, Pürksis ja Uuemõisas.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
puxpuu
puxpuu

Miks pakiautomaate väiksematesse kohtadesse ei panda?

memm
memm

kauplused on niigi täispuugitud, kõnni kui labürindis. kuidas neisse veel postimaja mahutada. järsku oleks suurema mahutavusega poode vaja juurde ehitada, oleks parem

Taat
Taat

Ei tunne mingit puudust postkontorist, täiesti piisab postipunktist kaupluses.
Rahvas ajalehti enam ei telli sellise mahus nagu vanasti, kirjavahetus käib läbi arvutite, milleks neid vaja.

Kiitus
Kiitus

Jüri Ottile, peale tema asumist Kullamaad juhtima, kaob kõik. Kõigepealt postkontor, siis hooldekodu, vald ja kaugel pole ka kooli kadumine. Edu ja jaksu. Asemele kerkivad Linda Pärnuu üllitised.

postipoiss
postipoiss

Kõigepealt tuleb sulgeda omniva ja siis luua erafirma omavalitsuse osalusega, mida väljaspool linnu toetab riik!

Paras teitele
Paras teitele

Tulete nüid meie Märjamaa allumisesse.
Saate kord ka kultuurilisteks.

svipp
svipp

Postkontor on ikkagi ka osa hariduselust, seal on lugemis- ja kirjavara. Ei saa kõike viia elektroonilisele tasandile – miks on vaja aina rohkemat ekraanide jõllitamist? Kui see muutub poe või raamatukogu osaks, hakkab ta sõltuma nende avamisajast ning teenindajast. Mis maaelu aitamisest siin rääkida? Tõepoolest, viimane kustutab lahkudes tule.

Eero
Eero

Mis lugemisvara postkontoris on? Indeksite nimekiri? Ajad postkontori ja raamatukogu sassi v?

küsimus
küsimus

millal “suletakse” Eesti riik?

to küsimus
to küsimus

suletud ammu juba. peale seda kui liitusime Euro liiduga

wpDiscuz