13

Teisipäeval kogunetakse raudteejaama rongi ootama

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Rongiootamine

Teisipäeva õhtul kutsub rongiootajate sõpruskond kõiki Haapsalu raudteejaama, et viiendat korda üheskoos rongi oodata ja ansambli Väliharf saatel laulda.

Teisipäeval, 22. septembril möödub 20 aastat päevast, mil Haapsallu saabus viimane reisirong ja reisirongiliiklus suleti.

„Viis aastat tagasi ütles Ivar Soopan, et viimastest rongist on möödas 15 aastat ja sellest ajast oleme igal aastal käinud raudteejaamas 22. septembril rongi ootamas,” meenutas üks ettevõtmise eestvedajaid Aita Mölder.

Kui esimesel aastal oli rongiootajaid kümmekond, siis viimastel aastatel on neid olnud üle 60. Mölderi sõnul on raudteemuuseumi juht Deana Põder alati neid lahkelt vastu võtnud ja võileibu-teed pakkunud.  

Mölder lisas, et päris kindlasti pole tegemist poliitilise ettevõtmisega ja poliitilisi kõnesid teisipäeval raudteejaamas ei peeta. „Seda tehku teised kui tahavad. Meil on rongiootamine heas mõttes,” ütles ta.  

Ühise rongiootamise tunnuslauluks on Aita Mölderi sõnul „Peagi saabun tagasi su juurde…”. „See on selline nostalgiline ja need sõnad, et ”Lakkavad siis ohked, igatsused rohked – õnn jääb meie majja elama”, sobivad nii hästi,” ütles ta. Mölder lubas, et kindlasti lauldakse seda laulu ka teisipäeval.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
to+Pets
to+Pets

Mine vaata kustmaalt relsid lõpevad ja oota edasi.

Tont.
Tont.

Kui vana sa, Pille oled ? Ma võiks Sulle Paldiskisse aerupaadiga vastu tulla,kui sa kõikumist ja tuult ei karda.

Pille Savisaar
Pille Savisaar

Mina olen ääretult kurb. Käisin aastakümneid Keilast rongiga Haapsallu.
Nüüd ei lähe Keilast läbi isegi bussi,millega saaks armsasse Haapsallu sõita!
Elu Eestis on tugevalt edasi arenenud!

Tont.
Tont.

Ega keegi polegi raudtee või lennuliikluse vastu. Aga iga asi peab end ära tasuma või olen ma valesti aru saanud ? Ma tahaks ka helikopteriga õlle järgi käia. Kas oled nõus seda kinni maksma ? Ja loomulikult pole unistamine keelatud.

Mailis
Mailis

to Pets: kuidas õnn meie majja elama jääb oli küll proua Aita laulust välja nopitud sõnad. Mulle meenuvad ühe teise laulu sõnad: õnn tuli meie õuele, au kolhoosi korrale! On see ka Sinu meelest mõnitav? Aga selle raudtee õnnetoomise arvutusi tahaks ikka näha küll.

...
...

Hea, et vähemalt Tartu buss ellu jäi!
Aga nostalgia on tore asi – meil isegi nostalgiapäevad…

Pets
Pets

Tundub, et kuigi ammu selgeks tehtud, et kasu on suurem kui kahju, siis ikka leidub neid, kes essugi aru ei saa. Miks peaks tunduma imelik oodata midagi, mida soovid? Kas sulle endale hoopis ei tundu, et sa millestki aru ei saa? Isegi sellest, miks oodatakse?

Tont.
Tont.

Need ootajad vòiks oma aktsiaseltsi teha,mitte oodata ja ise vaadata,kuidas end àra majandada. Kuna bussiliiklus Tallinnaga on vàga hea ja kaubavedu ei ole ega tule,ei tasu see asi end iial. Ja kindlasti pole enamik maksumaksjaid,kes raudteed ei kasuta,teiste sòidulòbu oma maksudest doteerima. ?

to Pets
to Pets

Kas sulle endale ei tundu imelik oodata seda mida ei tule. Päris huvitav oleks lõpuks teada , kaua nad seda seal ootasid, vöi läksid ise Riisiperre rongile vastu.

Pets
Pets

Kas Haapsalu inimesed ongi sellised mõnitavad?
Mailis, kas Sul on midagi jäänud saamata, et nii kangesti irvitama ajab?
Tont, ma ei usugi, et Sinusuguseid nii väga rongiootajad seltsi sooviksid!
Sipsik, kui Sul rongi pole vaja, siis istu omaette, aga mõnitamiseks pole see siin õige koht!
Rongi ootavad need, kes oskavad teistest hoolida! Oma järeldused tehke ise! Tühikargajateta on elu ilusam, seda on ka hea teada.

wpDiscuz