1

Vormsi merepäästjad viisid kaks viga saanud last mandrile

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Vormsi vabatahtlikud merepäästjad teenindasid teisipäeval oma esimese merekiirabi väljakutse, kui saarelt oli vaja mandrile viia kaks viga saanud last.

„Kella ühe paiku päeval olid kaks Vormsit külastanud last jalgrattaga õnnetult kukkunud ja vajasid meditsiinilist läbivaatust erakorralise meditsiini osakonnas,“ rääkis sündmusele reageerinud vabatahtlik merepäästja Ain Salupõld. „Kiirabiga konsulteerides selgus, et lapsed tuli transportida mandrile, ent kuna regulaarreisid Vormsi ja Rohuküla liinil olid tänaseks juba tehtud, oli ainuvõimalik abivajajad mandrile saada Vormsi merepääste seltsi kaatriga,” rääkis Salupõld.

Mandrilt sõitsid lapsed juba oma vanemate autoga edasi traumapunkti.

Vormsi merepääste seltsi peaeesmärk on tagada ja parandada navigatsioonihooajal mereohutust Lääne-Eesti saarestikus Vormsi, Hiiumaa, Haapsalu ja Noarootsi vahelisel alal, sealhulgas pakkuda abi kiirabile merekiirabi vormis. Merepäästeselts on Põhja-Eesti regionaalhaigla koostööpartner ning politsei- ja piirivalveameti lepinguline partner operatiivvalmisolekus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ilmar
Ilmar

Tubli töö, Ain!

wpDiscuz