10

Euroopa Komisjoni esialgne kava tooks Eestisse üle tuhande põgeniku

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

põgenik pagulane

Euroopa Komisjon esitleb täna kava, kuidas jaotada Euroopa Liidu riikide vahel kümned tuhanded põgenikud. Esialgse plaani järgi peaks Eesti vastu võtma üle tuhande põgeniku, kirjutab Postimees.

Komisjoni eelnõu tööversiooniga tutvunud uudisteagentuuri AP teatel näevad ettepanekud ette nii seda, kuidas jaotada ELi liikmesriikide vahel juba euroliitu jõudnud 40 000 asüülitaotlejat kui ka seda, kuidas asustada ELi riikidesse 20 000 asüülitaotlejat, kes pole ELi jõudnud, kuid kes vajavad rahvusvahelist kaitset.

Dokumendi järgi jaotataks juba ELi, peamiselt Itaaliasse ja Kreekasse jõudnud 40 000 peamiselt Süüria ja Eritrea päritolu asüülitaotlejat järgmise kahe aasta jooksul 23 Euroopa Liidu riigi vahel.

Dokumendi järgi saaks asüülitaotlejaid vastu võttev riik iga pagulase eest ELilt 6000 eurot abiraha.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Karumõmmi
Karumõmmi

varsti on Eestimaa musta valgekirju…
Jewro Tõug…

Juba
Juba

…mòòdunud aastal ytles Saksamaa Merkel,et multi-kultiga on kaput. Kus on moslemid,seal algavad jamad. Nàhes uudistes,kuidas nad kàituvad neid vastuvòtnud riikides, pole mòeldav neid illegaale vastu vòtta. Milleks meile yldse valitsus,kel pole otsustusöigust ja julgust ? On aeg teha erakorralised valimi.sed

liig,+mis+liig!
liig,+mis+liig!

Kuidas nad siin kohanevad,hakkavad tööd tegema ka või-vaevalt,sest pole endalgi töõkohti(või mis tööd nad teha oskavadki).Kogu kupatus jääb ainult lihtinimese üleval pidada,kes kõik kinni.peab taguma…………..Võime vastu võtta muidugi,kuid teatud kindla arvu pagulasi vaid!

mis tööd
mis tööd

neist saavad automaatselt riigikogu liikmed

...
...

Kas see vastab tõele, et 50 pagulast kolivad Nõvale?

Haapsalus
Haapsalus

Jaa,nad on juba teel Nõvale,tulevad 16tk,hetkel.aitasin neid bussi just Tallinnas.Olge siis lahked ja abivalmid teisi aitamas.

liig, mis liig!
liig, mis liig!

Loomulikult on põgenike eest ära saatmine organiseeritud seal,et bossid saaks kullakaevanduse avada,kui rahvas eest ära.Teised riigid peavad vastu võtma…..Meie ei tohi endale neid kümme korda rohkem,kui kanda suudame,lasta endale pähe määrida.Maksumaksja saab ise närulipalka ja võtku veel põgenike sugukonnad kukile-ei jaksa…..!

Ipsberg
Ipsberg

Keegi käis välja hüpoteesi, et tegemist pole põgenikega, vaid Isise poolt organiseeritud tegevusega. Võta kinni, kus on tõde.

eelmisele
eelmisele

Selge see et organiseeritud tegevusega kui mitte öelda kuritegevus – mäletad kuidas ameerika ja prantsuse pommitajad käisid Liibüeasse ja Egiptusesse demokraatiat viimas aga need olid viimased näited. Ennem sealt kandist vähemalt piir pidas. Aga peale demokraatia eksportimist enam millegi pärast ei pea. Nüüd on neegrid pahad et peale kodu purukspommitamist ja sellele järgnevat maavarade väljavedu nad siia kolivad. Elagu libraalne turumajandus, meil on odavat orjatööjõudu tarvis muidu hakkavad kohalikud orjad töö tegemise eest veel palka küsima.

maali
maali

Aga taebla vallavanem lammutas odava tööjõu saabumiseks vajalikud korterid maha. Pange tägele varsti avatakse riiklik programm kus üksikemad ja vallalised naised saaksid endale kaasa leida.

wpDiscuz