21

Haapsalus käib õigusemõistmine arvatava mõrtsuka üle

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Mõrvar Guno Viiknurm

Foto: Arvo Tarmula

Eile algas ja täna jätkub Haapsalu kohtumajas protsess Guno Viiknurme (fotol) üle, keda prokurör süüdistab piinaval ja julmal viisil tapmises.

Mõrv tuli ilmsiks mullu 9. oktoobril, kui Taeblas Kase puiestee ühe kortermaja korterist leviva haisu peale kutsuti välja politsei, kes leidis korterist 39aastase Margus Tamme peata ja juba laguneva laiba.

Ringkonnaprokurör Indrek Kalda süüdistab tapmises paari päeva pärast 53aastaseks saavat Guno Viiknurme. Süüdistuse kohaselt lõi Viiknurm Margus Tammele mingi kõva esemega pähe. Seejärel lõi ta mehele rindu kümme noahoopi. Viiknurm lõikas surnul pea otsas ja viis selle metsa alla. Hiljem näitas ta politseile selle koha ette. Tapetu keha toppis ta musta kilekotti ja siis veel magamiskotti ning viis laiba vannituppa.

Prokuröri sõnul elas Viiknurm terve nädala laibaga ühes korteris, enne kui helistas häirekeskusse ja teatas, et korteris on peata laip, kes temaga suhtleb.

Guno Viiknurm ei ole ennast süüdi tunnistanud ja jäi enda juurde ka kohtus. Prokurör Kalda sõnul andis Viiknurm eeluurimisel segaseid seletusi, muu hulgas, et peata mees liikus ja rääkis temaga.

Et tapmisel ei ole pealtnägijaid, tugines prokurör uurimisel kogutud tõenditele.

Viiknurme kaitsja Argo Küünemäe peab süüdistust põhjendamatuks. Prokuröril ei ole ühtki tõendit, et korteris oleks olnud tüli või et Margus Tamm ründas Viiknurme voodis; et Viiknurm lõi teda noaga ja lõikas pea otsast.

Küll aga on tunnistajad rääkinud, et Viiknurme korteris käis alatasa võõraid mehi, kuid uurimine ei ole sellele tähelepanu pööranud ega välja selgitanud, kes nad olid.

„Süüdistus tugineb faktil, et Guno Viiknurm elas korteris, kust kannatanu leiti,” sõnas kaitsja. Viiknurme segase jutu võis põhjustada tapetu nägemine. Peale selle on Viiknurmel tuvastatud 1995. aastal raske psüühiline häire ja ta on korduvalt viibinud Jämejala haiglas.

Täna jätkub protsess tunnistaja ja Guno Viiknurme ülekuulamisega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
O.v.
O.v.

Oli tore ja meeldiv inimene, natuke ehk, napsuprobleemiga, siit lihtrahva juurest , uskumatu lugu. Et isegi päid lõikama, eks pedetüli v. olmekas, et viina pole…..krt samas see pealõikumine….. issake äki on veel selliseid?

....
....

Молодец

..
..

*Psüühilse

to ja siiiis
to ja siiiis

Loomulikult on õigus tööd teha aga mõte oli sellest raske psühhilise haigusega ikka ei saa võtta meditsiini töötajaks.st et Hnrk ei ole mingit tausta uuringut teinud.peale selle tuli välja et ta pedofiil nii armas onju… Taastus ravis on ka terve kolmas korrus lapsi ja Guno sugune oli ka öösiti valves.mul on kahju temast teda peaks ravima aga haapsalu taadtusravi mooda laskmine on ikka suur

tallinalne
tallinalne

abipolitseinik on eesti korrakaitsja,kes kaitseb eesti seaduste korda,enda vabaltahtes,ja neile ei maksta,nemad teevad seda eesti vabariigi heaks,

Karumõmm
Karumõmm

Geide armukolmnurk kulmineerus jõhkra tapmisega,,,

sohh
sohh

mees loksutas asjad ise paika

Hmm
Hmm

ja konvoiks ongi tänapäeval abipolitseinikud???

to ....
to ....

Või nii???

pole oluline
pole oluline

kuradi tont selline

sant
sant

See guno oli haapsalu taadtusravis aastaid hooldaja. Halooo??? Raske psüühilse häirega aastast 1995 halooo haapsalu

Ja siis???
Ja siis???

Kas temal polegi õigus tööd teha???Meie ju ei tea,mis juhtus seal korteris kahe mehe vahel?Haloo-haloo!!!!

To: Ja siis??
To: Ja siis??

Ei, tal ei ole õigust tööd teha kui ta on labiilse närvisüsteemiga, arvel olev haige inimene.

wpDiscuz