2

Vabaerakond algatas pöördumise kütuseaktsiisi tõusu vastu

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Vabaerakonna liikmed algatasid neljapäeval allkirjade kogumise pöördumisele „Kütuseaktsiisi järsk tõus tuleb ära jätta!“.

Vabaerakondlaste meelest on ühiskonnas tekkinud pahameel aktsiisitõusu vastu õigustatud, kuna tegemist on halvasti läbimõeldud ja Eesti majandust ohustava plaaniga, teatas erakond BNS-ile. Kollektiivne pöördumine antakse peale nõutud hulga allkirjade kogumist üle riigikogule seisukoha võtmiseks. Vabaerakonna riigikogu fraktsioon ei nõustu valitsuse kavandatud maksumuudatustega ning on lubanud pingsalt jälgida, et seda pöördumist ei summutata.

„Niivõrd ulatusliku kütuseaktsiisi tõusu läbisurumine tähendaks seda, et maksupoliitikat Eestil enam ei ole. Valitsus käsitleb maksusüsteemi kui lüpsimasinat oma suurejooneliste lubaduste katmiseks. Maksude majandust reguleeriv ja kasvu soodustav roll on unustatud. Eiratakse ohtu, et kütuse kallinemine hoopis vähendab tulusid, kuna must turg suureneb ja hakatakse tankima sagedamini välismaal. Petitsioon nõuab kütuseaktsiisi tõusu ärajätmist ning kogu maksutemaatika detailset läbitöötamist. Loodame anda pöördumise riigikogule üle esimesel võimalusel,“ ütles aktsiooni eestvedaja Vabaerakonna liige Tõnu Teeveer.

Teeveer lisas, et palju küsimusi tekitab ka plaanitav majutusteenuste käibemaksutõus üheksalt 20 protsendile, mis tähendab mitmete majutus- ja turismiettevõtete hääbumist.

„Vabaerakonna riigikogu saadikud kindlasti ei lase seda aktsiisitõusu vastast kodanikualgatust suretada. Riigikogu on olnud liiga pikalt unine kuningriik. Uue erakonnana asume seda jõuliselt muutma. Sellise pöördumise menetlemisel meie saadikud piltlikult öeldes hingavad iga sekund koalitsioonipoliitikute kuklasse. Kavatseme kasutada kõiki seadusega lubatud vahendeid, et argumenteeritult kahjuliku maksutõusuga võidelda. Parlamendil peab olema nii oluliste küsimuste käsitlemisel juhtroll, vajadusel tuleb tellida uuringuid ja kaasata kõiki osapooli, kui valitsus seda mingil põhjusel teha ei soovi,“ ütles riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Ammas.

„Plaanitavad maksutõusud tõstavad elukallidust nii järsult, et see nullib silmakirjalikult ära koalitsiooni sotsiaallubadused,“ lisas Ammas.

Vabaerakonna pöördumist on võimalik digiallkirjastada aadressil www.pöördumine.ee. Seaduse järgi on kollektiivse pöördumise üleandmiseks riigikogule vaja vähemalt 1000 allkirja.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Aili Petder
Aili Petder

Olen kütuseaktsiisi tõusu vastu ja 1% sotsiaalmaksu vähendamise vastu. Leian, et kumbki ei aita kaasa majanduse kasvule ning halvendavad olukorda pensionitega ja haigekassaga.
Ei mäleta, et oleksin juba postitanud.

Aili Petder
Aili Petder

Olen kütuseaktsiisi tõusu vastu ja 1% sotsiaalmaksu vähendamise vastu. Leian, et kumbki ei aita kaasa majanduse kasvule ning halvendavad olukorda pensionitega ja haigekassaga.

wpDiscuz