0

Ilmateenistus: Sajud on selleks korraks läbi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

ilm 2015-04-20 17.34.35Kaart: Riigi Ilmateenistus

Õhk muutub kuivemaks ja päevad päikesepaistelisemateks. Samuti lisandub Lääne-Euroopast soojemat õhku. Siiski ei lase põhja poolt sukelduvad talvehõngulised tsüklonid veel kevadel päriselt kanda kinnitada. Neljapäeval on Koola poolsaarelt üks tsüklon lõunasse liikumas, mis kevadele pidurit tõmbab. Olulist sadu ja külma see meile ei too, kuid tuul pöördub põhja ja hoiab soojakraade tagasi, teatas ilmateenistuse sünoptik Helve Meitern.

Teisipäeval (21. aprillil) tugevneb Skandinaavias kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on sajuta. Tuul nõrgeneb ning puhub öösel põhjakaarest, päeva jooksul pöördub loodesse ja läände. Õhutemperatuur on öösel -2..+3°C, päeval tõuseb 7..12°C-ni.

Kolmapäeval (22. aprillil) liigub üle Skandinaavia põhjatipu madalrõhkkond ja selle lõunaserva mööda kandub Läänemere ümbrusse soojem õhumass. Tihedam pilvemass suundub üle Soome ja Karjala ning meie ilm püsib sajuta. Tuul puhub läänekaarest ja tugevneb päeval 5-12, põhjarannikul puhanguti 14 m/s, õhtul jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 10..14, meretuulega rannikul kuni 8°C.

Neljapäeval (23. aprillil) liigub järgmine madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipust Loode-Venemaa suunas ja selle servast võib ka Eestisse üksikuid vihmahooge jõuda. Edela- ja läänetuul tugevneb 7-12, puhanguti 15, loode- ja põhjarannikul 18 m/s, õhtupoolikul pöördub loodesse. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 9..14°C, pärastlõunal Loode-Eestist alates langeb.

Reedeks (24. aprilliks) tugevneb kõrgrõhuhari ning ilm on sajuta ja selgema taevaga. Tuul rahuneb ja puhub läänekaarest. Õhutemperatuur on öösel 0..+5, päeval 7..12°C.

Nädalavahetuseks koondub tsüklonaalne tegevus Norra merele ja laieneb idaservaga üle Skandinaavia. Läänemere ääres pöördub õhuvool edelasse ja selles kandub meile kevadine soe.

Laupäeval (25. aprillil) nihkub kõrgrõhuhari küll Venemaa poole, kuid hoiab Eesti ilma veel sajuta. Tuul pöördub lõunakaarde ja on mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel -1..+4, päeval 14..18, meretuulega rannikul kuni 10°C.

Pühapäeval (26. aprillil) on madalrõhkkonna mõju tugevam ja siin-seal sajab vihma. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5..10, päeval 10..15°C, selgema taeva all võib veel paar-kolm kraadi enam olla.

Esmaspäevaks (27. aprilliks) võib õhurõhufoon tõusta ja kõrgrõhuhari tugevneda. Sel juhul on saju tõenäosus väike. Kui aga madalrõhkkonna mõjusfäär ikka Eestini ulatub, siis püsib kohatiste sajuhoogude võimalus. Õhutemperatuur on öösel 3..8, päeval 10..15°C. Kui õhuvool kiireneb ning lõunakaarest taas soojale lisa tuleb, siis tõuseb temperatuur veel kõrgemale.

Allikas: Riigi Ilmateenistus

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz