4

Maakonnad saavad konkurentsivõime tugevdamiseks pea 135 miljonit eurot, Läänemaa saab 5,6 miljonit

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

nostalgia linnuses (24) (1024x683)

Läänemaa tahab suurema osa toetusest kulutada Haapsalu piiskopilinnuse arendamiseks. Foto: Arvo Tarmula

Siseminister Hanno Pevkur allkirjastas käskkirja, millega pannakse paika piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks jagatava ligi 135 miljoni eurose toetuse maakondlik jaotus.

Aastani 2020 saavad Eesti maakonnad Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu 134,8 miljonit eurot toetust töökohtade loomiseks ning teenuste ja töökohtade kättesaadavuse parandamiseks väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi, teatas siseministeerium BNS-ile.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul võeti toetuse maakondlikul jaotamisel arvesse nii maakondade rahvaarvu väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondakui ka sotsiaal-majandusliku olukorra näitajaid. „Kuna meie eriline tähelepanu on kahe idapiiri äärse piirkonna – Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti arengul, said sealsed maakonnad töökohtade loomiseks ja maakonnasiseste liikumisvõimaluste parandamiseks täiendavalt toetust,“ märkis minister.

Ida-Virumaale suunatakse lisaks teiste maakondadega võrreldavatel alustel jagatavale toetusele 8 miljonit eurot ning Kagu-Eestisse 3 miljonit eurot ehk nii Võru, Valga kui Põlva maakond saavad juurde 1 miljon eurot.

Toetuse lõplik maakondlik jaotus koos Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti täiendavate summadega on järgmine: Harjumaa 9,02 miljonit eurot; Hiiumaa 2,43 miljonit eurot; Ida-Virumaa 23,48 miljonit eurot; Jõgevamaa 8,29 miljonit eurot; Järvamaa 6,61 miljonit eurot; Läänemaa 5,6 miljonit eurot; Lääne-Virumaa 12,4 miljonit eurot; Põlvamaa 8,64 miljonit eurot; Pärnumaa 7,83 miljonit eurot; Raplamaa 7,83 miljonit eurot; Saaremaa 7,16 miljonit eurot; Tartumaa 5,56 miljonit eurot; Valgamaa 9,07 miljonit eurot; Viljandimaa 11,26 miljonit eurot; Võrumaa 9,62 miljonit eurot.

Uuel programmiperioodil on projektivaliku puhul suur tähtsus sellel, milliseid arenguvõimalusi ja kitsaskohti maakonnas kohapeal oluliseks peetakse. Selleks valmistavad maakonnad ette piirkonna konkurentsivõime tugevdamise tegevuskava, kus tuuakse välja projektid, mis on mõjusad ja edasiviivad just selle maakonna seisukohast.

Tegevuskavade esitamise tähtaeg on 6. märts ja kavad kinnitab siseminister. Selle nimekirja projektidele saab edaspidi toetust taotleda, rahastuse saavad toetuse eesmärgist lähtuvalt kõige mõjusamad algatused.

Töökohtade loomisele suunatult toetatakse turismitoodete ja -atraktsioonide arendamist, avalike juurdepääsude ja kommunikatsioonide rajamist tööstus- ja ettevõtlusaladele, inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste loomist ning linnakeskuse avaliku ruumi nüüdisajastamist. Teenuste ja töökohtade füüsilise kättesaadavuse parandamiseks toetatakse keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste arendamist.

Aastatel 2007-2013 rahastati sarnase toetusskeemi raames 53 turismi- ja 28 tööstusalaprojekti kokku 92,8 miljoni euroga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
sorts
sorts

mul on 3 ideed

mõte
mõte

Mul on idee

keskuse ja tagamaa ühendus
keskuse ja tagamaa ühendus

sööte, kannate ja teete mis meile kasulik, oma peaga mõelda pole teil vaja, olge alandlikud ja paluge hardalt

küsimus
küsimus

võiks mõni uuenduslik idee siiski läänemaal olla, mida rahastatakse. turismiatraktsioonid on muidugi toredad, aga ilmselt ei loo need reaalselt eriti märkimisväärset massi töökohti juurde. Väike-ettevõtluse toetamine oleks kõige olulisem, soodustada erinevate väikeste ettevõtete koostööd, eriti just maapiirkonna arendamisel, reaalsete töökohtade loomisel.

wpDiscuz